Podobně jako houkání sýčka, někteří lidé přivolávají smrt. Britský koprodukční film podle literární předlohy Patricie Highsmithové (2008)

Letecký inženýr Robert Forrester opouští velkoměsto a hledá nový život na okraji malého městečka, kde jak doufá zapomene na náročný rozvod s manželkou Nickií. Středobodem jeho nenápadné existence se však stává podivný rituál, jemuž nedokáže odolat. Večer co večer se krade k domu mladé Jenny Thierolfové, kterou pozoruje při běžných domácích činnostech. Jednou se však dostane příliš blízko a Jenny ho uvidí. Místo, aby zavolala policii, pozve ho dál. Mezi oběma vzniká zvláštní vztah, který se ani trochu nezamlouvá dívčinu horkokrevnému příteli Gregovi. Když Greg zmizí, stává se Robert hlavním podezřelým z jeho vraždy. Dává se tak do pohybu hrůzný sled událostí, vedoucích k nevyhnutelné zkáze.

Romány americké spisovatelky Patricie Highsmithové patří k vyhledávaným předlohám filmových tvůrců. Stejnou látku jako britský režisér Jamie Thraves zpracoval již v 80. letech klasik francouzského filmu Claude Chabrol. V nové verzi podává přesvědčivý výkon v roli nešťastného hlavního hrdiny britský herec a v poslední době též režisér Paddy Considine.

Napište nám