Mateřská láska někdy nestačí. Americký film s Nastassjou Kinskou v hlavní roli.
Dále hrají: R. Forster, C. Morgan, J. Cairns, W. Cochran, E. Clark a další. Scénář a režie Tony Barbieri.

Desetiletý James (Cody Morgan) žije sám se svojí matkou Katie (Nastassja Kinski) a realitu neúplné rodiny si vylepšuje častými výlety do vlastní fantazie (v níž velkou roli hraje jeho předek ze sicilského královského rodu Marciano). Svojí uzavřenou povahou a nerespektováním životní reality provokuje jak matčina milence Curta (Jason Cairns), tak i učitele ve škole. Na svých toulkách přístavem se seznámí s psychiatrem na odpočinku Henrym (Robert Forster), kterému pomáhá s opravami jeho lodi a kterému se postupně svěřuje se svým rodinným zázemím. V skrytu duše doufá, že by Henry mohl nahradit nenáviděného Curta. Netuší však, že občasné matčiny záchvaty zuřivosti jsou ve skutečnosti vážnou psychickou chorobou...

Sanfranciský filmař italského původu Tony Barbieri svým dramatem Magický Marciano přispěl k často pojednávané problematice neúplné rodiny a jejího vlivu na dítě poněkud netradičním způsobem. Nahlíží události očima desetiletého hrdiny a rezignuje na nabízející se laciné řešení ve formě vztahu mezi Henrym a Katie.

Opřel se především o herectví Nastassji Kinski, která v hlavní roli vykresluje překvapivě vyzrálý a psychologicky přesvědčivý portrét matky se sebedestruktivními tendencemi.

Svým výkonem zaujme i veterán Robert Forster, jehož známe z tak rozdílných děl jako Medium Cool, Aligátor nebo Jackie Brownová.

Snímek byl uveden v soutěži MFF v Karlových Varech v roce 2000, ale nakonec nedostal žádnou ze statutárních cen.

Napište nám