Ten dům skrývá pět krásných sester a jejich temná tajemství! Nevšední debut režisérky Sofii Coppolové na téma dospívání, sexu a ztráty nevinnosti. Americký film.
Hrají: J. Woods, K. Turnerová, K. Dunstová, J. Hartnett, M. Pare, S. Glenn, D. DeVito, A. J. Cooková a další.

Předlohou pro úvodní snímek tematického cyklu "Prokleté mládí", ke kterému se opakovaně vrací Filmový klub, se stala knížka amerického spisovatele Jeffreyho Eugenidese. Ta natolik ovlivnila herečku, scenáristku a režisérku Sofii Coppolovou, dceru Francise Coppoly, že podle ní natočila svůj celovečerní hraný debut. Příběh je vyprávěn s průzračnou teenagerskou jednoduchostí a přesto v sobě nese zvláštní kouzlo. Kolem domu Lisbonových se točí všichni kluci z okolí. Žije v něm pět krásných sester, kterým jejich rodiče zakazují chodit ven. Chlapci o nich vědí jen díky tomu, co vidí přes okna. Tato rodina má své temné tajemství, ale nikdo by ho neodhalil, kdyby místní playboy Trip nepozval krásnou Lux Lisbonovou na večírek. Rodiče dokonce povolí děvčatům jít ven a vše vypadá na první pohled v pořádku. Když se však Trip a Lux trochu sblíží, věci naberou nečekaný spád. Kluci teď již nechtějí děvčata jen sledovat, chtějí je zachránit - i za cenu vlastní nevinnosti...

Sofia Coppolová o svém příběhu, plném mladické zranitelnosti, objevování sexuality i křehkosti, říká: "Smrt dívek je tu metaforou jakéhosi konce "chlapecké nevinnosti" a dětských let. Když dívky "odejdou", chlapci se musí posunout do dospělého života. Kdykoliv se pak ohlédnou zpět, je jejich vášnivá posedlost jedním z posledních nádherných momentů dětství."

Vedle příběhu je film založen i na autentičnosti a síle hereckých výkonů pečlivě vybraných představitelů. V hlavních rolích uvidíme např. Kirsten Dunstovou, Joshe Hartnetta, Kathleen Turnerovou či Jamese Woodse. O tom, že nepatří k protěžovaným dětem slavných rodičů, přesvědčila talentovaná mladá režisérka svým dalším "oscarovým" snímkem "Ztraceno v překladu" (2003).

Napište nám