Chtěla už od života jenom klid. Netušila, že má pro ni v záloze nebezpečí i lásku. Kristin Scott Thomasová v milostném dramatu z Florencie konce třicátých let. Britsko-americký film.
Dále hrají: S. Penn, A. Bancroftová, D. Jacobi, J. Fox a další. Režie Philip Haas.

Píše se rok 1938 a nad světem se stahují mračna druhé světové války. Ale do slunné Florencie, která je domovem i několika příslušníků britské a americké smetánky, jako by tato hrozba ještě nedoléhala. Nebo si to alespoň nikdo ze zdejších "cizinců" nechce připustit. Mary Pentonová, mladá, půvabná, leč chudá anglická vdova, která tu na pozvání svých přátel hodlá strávit pár bezstarostných letních měsíců, se však již s tou odvrácenou stranou ráje setkala. Zažila pár nenávistných výkřiků a gest, poznala bídu rakouských uprchlíků před nacismem. Netuší však ještě, jak bezprostředně a bolestně se tyto skutečnosti dotknou jí samé. Neví, že bude muset dát v sázku celý svůj život, celou svou budoucí, po boku důstojného Sira Edgara zdánlivě tak zajištěnou existenci. A už vůbec by ji nenapadlo, že do jejího života ještě může vstoupit jiný muž...

Novelu W. Somerseta Maughama převedl na filmové plátno manželský tvůrčí tým Belindy (scénář a střih) a Philipa (režie) Haasových, jimž se podařilo získat skutečně hvězdné obsazení nejen do hlavních rolí, ale i do postav více méně epizodních (Derek Jacobi v půvabné roličce anglického "vyděděnce"...)

Napište nám