Předchozí díl | Následující díl

Návrat do Cranfordu (1/3)

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Další příhody obyvatel anglického městečka, v němž tradice a etiketa stojí na prvním místě. Pokračování úspěšného britského seriálu natočeného podle literární předlohy Elizabeth Gaskellové (2009). Hrají: J. Denchová, J. Pryce, T. Hiddleston, J. Whittakerová, I. Stauntonová, J. McKenzieová, J. Carter a další. Režie Simon Curtis

Na úspěšnou první řadu britského seriálu Cranford navazují nové tři díly. Opět se ocitneme v městečku Cranford, kde se setkáme se slečnou Matty, kapitánem Brownem, paní Forresterovou, slečnou Poleovou, Lady Ludlowovou, reverendem Huttonem a dalšími oblíbenými postavami, jakož i s několika nově příchozími. Lidé přicházejí i odcházejí, ale jinak se čas v Cranfordu jakoby zastavil.
Filmová adaptace literární předlohy Elizabeth Gaskellové zobrazuje malé absurdity i velké tragédie v životech obyvatel fiktivního městečka Cranford. Děj se soustředí především na příběhy nezadaných a ovdovělých žen, které si zakládají na tradičním způsobu života. V seriálu hrají tři generace britských herců v čele s Judi Denchovou v roli slečny Matty. Kromě skvělých hereckých výkonů, dokonalé výpravy a dobových kostýmů, nabízí tento vtipný i dojemný seriál nadčasová témata jako jsou obavy z technologického pokroku či rozpor mezi generacemi.

Srpen 1844. Uplynul rok od svatby doktora Harrisona a dva roky od smrti slečny Deborah. Matty je ráda, že její dům ožil narozením malé Tilly, dcery jejích nájemníků Jema a Marthy. Může se těšit i z přítomnosti bratra Petera, který se po letech vrátil z Indie. Lady Ludlowová toužebně očekává příjezd syna Septima z Itálie, zatímco mladý Harry se s morální podporou slečny Galindové chystá k započetí studia ve Shrewsbury. Do Cranfordu se po dvouleté nepřítomnosti vrací bohatý vdovec pan Buxton se synem Williamem. Starostlivá Matty zařídí, aby se William setkal s Peggy Bellovou, která žije osaměle se svou matkou a bratrem Edwardem. Navzdory úsilí kapitána Browna se stavba železnice zastavila na hranicích městečka. Život v Cranfordu však čekají změny.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
  • lucia 25. 10. 2010 14:59

    zmeskana cast

    serial je velmi dobre spracovany, usmevny, aj so smutnymi castami. a preto ma…

  • Rmb 16. 10. 2010 10:00

    epizody

    By mě zajímalo kde vzali ten třetí díl listopad 84.U Return to Cranford existují totiž jen…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Originální název: Return to Cranford – Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2009 – ST  HD
Žánr: Seriál
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady