aneb Otec svého syna. Dramatizace slavného románu K. Poláčka, s použitím dobové písňové tvorby a v podání Studia Ypsilon.
Hrají: J. Schmitzer, M. Vladyka, L. Termerová, J. Synková, J. Schneiderová, P. Nový, J. Jiráň, M. Kořínek, P. Popelka, M. Janouš, J. Sováková, R. Rychlá, R. Mrázik a další. Divadelní režie J. Schmid. Kamera V. Damborský. Televizní režie A. Kisil.

Novela K. Poláčka Vše pro firmu vycházela nejprve na pokračování v Lidových novinách a za autorova života jako celek nikdy nevyšla, poprvé se tak stalo až posmrtně v roce 1966. Sám Poláček toto dílo nijak nepodceňoval - na stejné téma napsal i divadelní hru Otec svého syna, jeden ze svých dvou divadelních textů. Rozhodující smysl jednání všech postav, jedinečných "poláčkovských" typů, je dán především jejich naprostým odevzdáním se do moci fráze, přesto pod povrchem banality existuje cosi jako lidský charakter, který při vší omezenosti má také svá trápení a radosti.

Uvedení hry Vše pro firmu aneb Otec svého syna ve Studiu Ypsilon (premiéra v únoru 1997) v režii a úpravě Jana Schmida (v roli otce Jiří Schmitzer, v roli syna Miroslav Vladyka) souvisí s letitou orientací Ypsilonky, v níž jsou z různých úhlů pohledu nahlíženy některé povahové rysy českého národa.

Napište nám