Sejít z cesty

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Lehce absurdní příběh o tom, jak se mladému právníkovi vymknul z ruky zdánlivě prostý úkol přivézt k soudu z Prahy do Olomouce bohémského pobudu. V hlavních rolích Ondřej Pavelka, Václav Neužil a Jitka Čvančarová. Dále hrají: O. Navrátil, V. Hybnerová a další. Scénář R. Císař. Kamera P. Vejslík. Režie P. Jandourek

Televizní film Sejít z cesty je ryze českou variantou road-movie příběhu. Hlavní hrdina, mladý právník magistr Běloušek (Václav Neužil) má ve filmu zdánlivě banální úkol, přivézt k soudu z Prahy do Olomouce jednoho lehce bohémského pobudu. Všechno by mělo být snadné a jednoduché, jenže na tomto úkolu má výjimečný osobní zájem majitel advokátní kanceláře a zároveň otec hlavního hrdiny, takže od počátku je cesta ovlivňována prvním Murphyho zákonem „Cokoli se může pokazit…“ Není na tom nic zvláštního, jen se to těžko vysvětluje otci a snoubence. Místo tří hodin v autě nakonec stráví magistr Běloušek na cestě s výstředním Petem (Ondřej Pavelka) několik dní. Tento nechtěný výlet pak změní leccos z jeho pohledu na svět. Při natáčení filmu nebyla zraněna žádná zvířata.

Více na portálu ČT24

  • Kdo sejde z cesty, může mít život jednu píseň

    17. 6. 2012

    Praha - Cokoliv se může pokazit, pokazí se. První Murphyho zákon platí bez výjimky i pro cestu mladého právníka a stárnoucího bohémského rockera z Prahy do Olomouce k rozvodovému soudu. Původně několikahodinová cesta se protáhne na tři dny, když se jim podaří Sejít z cesty. Televizní film režiséra Pavla Jandourka uvede ČT1 v premiéře dnes od 20:00.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Stopáž: 86 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST  HD
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.