Den D (9/13)

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Pět investorů čeká ve svém doupěti na nápad, který stojí za investici. Dokáže je někdo z ambiciózních podnikatelů přesvědčit? Česká verze celosvětově úspěšného pořadu. Provází Jan Pokorný. Režie V. Forst

Pět investorů čeká ve svém doupěti na nápad, do kterého by vložili své soukromé peníze a zkušenosti. Přesvědčí je Petr Šmidrkal se svým plánem na podnikaní v přepravě? Jan Fúzek vidí budoucnost ve službě umožňující lokalizaci osob přes GPS a SMS. Před investory se opět dostanou lyže Rax – tentokrát s nimi ale přijede z Rakouska sám jejich vynálezce Tom Podešva. Nelíbilo se mu, jak probíhala ve druhé řadě Dne D prezentace těchto lyží v podání jeho bývalého obchodního partnera. A jako poslední se v doupěti pokusí uspět Fabio Jungmann Fiory s projektem zaměřeným na pomoc lidem, kteří podepsali nevýhodné smlouvy. Získá dnes večer někdo z těchto podnikatelů investici? Pořadem provází Jan Pokorný. Režie Vladimír Forst.

Moderní doprava

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 207
Podnikatel: Petr Šmidrkal
Požadovaná investice: 600 000 Kč
Nabízený podíl: 20 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Petr Šmidrkal nabízel investici do webu, který by umožnil kontakt výrobcům a dopravcům a vyřadil by z tohoto řetězce zprostředkovatele navyšující zbytečně cenu přeprav. Podobné servery už se ve Dni D objevily dvakrát, takže investoři jsou s touto problematikou víc než dobře seznámeni. Petr vyzbrojený graficky profesionálně udělaným strategickým plánem tvrdil, že jeho server už začíná fungovat, investorům to ale nestačilo. Chtěli slyšet, co přesně by udělal, aby výrobci a dopravci chodili zrovna na jeho server. Na otázku, v čem by byl jeho web jiný a jakými reálnými kroky by Petr dosáhl bodu zlomu, kdy bude mít dostatečné množství transakcí, ovšem odpověď nedostali. A tak nakonec odešel Petr domů s prázdnou.

Lokalizace pomocí GPS a SMS

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 167
Podnikatel: Ján Fúzek
Požadovaná investice: 850 000 Kč
Nabízený podíl: 5 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Pán Ján přišel představit službu, která umožňuje na vyžádání sms zprávou zjistit polohu pohybujícího se objektu. I službu z této oblasti už investoři ve svém doupěti nedávno viděli, ta ale nebyla závislá na odesílání sms zpráv. A právě na první pohled důmyslný obchodní model, založený na lidské zvědavosti a zpoplatnění sms zpráv, přišel investorům jako nejvyšší problém. Ivanovi Pilnému vadilo, že ve chvíli, kdy by člověk mohl službu potřebovat nejvíc, by o tom vlastně vůbec nemusel vědět a klíčovou sms se žádostí o informaci by tudíž neposlal. Michaela Rostocka zase odradilo to, že pan Ján zatím nikomu svůj produkt neprodal. Sporný projekt zasahující potenciálně do soukromí lidí tak nakonec nikdo z investorů svými penězi nepodpořil.

Rax ski design

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 246
Podnikatel: Tom Podešva
Požadovaná investice: 1 000 000 Kč
Nabízený podíl: 40 %
Investor: Dana Bérová, Tomio Okamura, Michael Rostock
Klikněte pro větší obrázek

Rovněž Tom Podešva přišel do Dne D s produktem, který investoři dobře znají z předcházející řady. Tehdy jeho v detailech jinou verzi nabízel pan Peterka, bývalý český obchodní partner Toma Podešvy. Oba před lety spojili síly, aby technologicky dovyvinuli nápad Toma Podešvy, pak se ale pohádali a vzájemně se osočují dodnes z toho, kdo koho okradl a kdo má na co právo. I napodruhé lyže investory zaujaly a protože Tom Podešva je autorem původního nápadu, nakonec se rozhodli udělat mu nabídku. Michael Rostock nabídl půl milionu za 35 % a rovnou se v nadsázce přiznal, že chce pana Podešvu „odrbat“. Současně ale zdůraznil, že se hodlá o firmu v případě, že Tom Podešva říká pravdu, intenzivně starat. Zatímco Marta Nováková ale do byznysu s lyžemi investovat nechtěla, Dana Bérová se ráda přidala k Michalovi a do trojice k sobě nakonec vzali i Tomia Okamuru, který má v byznysu se sportovními potřebami dobré kontakty. Trojice si tak rovnoměrně podělila 70 % za investici 1 milion korun a Tomáš Podešva odjel domů do Rakouska maximálně spokojený. Získal totiž přesně ty tři investory, o které od začátku usiloval.

Help

Ohodnoťte:nelíbílíbí
Celkem hlasů: 437
Podnikatel: Fabio Jungmann Fiory
Požadovaná investice: 3 000 000 Kč
Nabízený podíl: 10 %
Investor: -
Klikněte pro větší obrázek

Fabio Jungmann Fiory pomáhá neopatrným lidem, kteří podepsali nevýhodné smlouvy s některými podvodnými multilevel marketingovými společnostmi. Za poplatek určený na náklady lidi z těchto smluv vyvazuje a pomohl již 450 lidem, množství zoufalých „obětí“ je ale tak vysoké, že jeho kapacita na to nestačí. Zodpovědnost, kterou se rozhodl na sebe v tomto problému převzít, je natolik vysoká, že ho začíná tížit a bez investice očekává, že do půl roku už nebude stíhat pomoci všem, kteří by to potřebovali. Investoři jeho snahu ocenili, ale nevěřili, že by se něco takového dalo dělat jako podnikání. Z jejich pohledu jde o veřejně prospěšnou činnost, na kterou by měl přispívat stát a na které by se nemělo vydělávat. Zlomený Fabio Jungmann Fiory tak opustil doupě bez peněz, s uznáním investorům a se slzami v očích.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Miroslav 13. 11. 2013 23:11

  Kde se můžu podívat na 3. řadu

  Dobrý den, Kde bych se mohl zpětně podívat na 3. řadu dne D. Neplánujete ji dát na internet? M…

 • Denis Patočka 29. 3. 2013 10:46

  Satelitní dítě

  Nápad na prd a ještě do televize tahat nevychovanýho haranta, no to je teda gól.

 • Michal Dunovský 25. 7. 2012 10:43

  Vynález proti vlhkosti v bytech,domech

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se jmenoval prostředek, který ve Dni D představoval jeden kut…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 45 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Nejoblíbenější projekty
Související pořady