Cholera kosila po tisících, ale před láskou se musela sklonit. Juliette Binocheová a Olivier Martinez ve francouzském dramatu natočeném podle Jeana Giona.
Dále hrají: C. Amendola, G. Depardieu, F. Cluzet, J. Yanne, P. Arditi a další. Režie: Jean-Paul Rappeneau.

Na počátku třicátých let minulého století řádila v jižní Francii epidemie cholery. Vymírají celé rody i vesnice, kraji vládne strach a chaos. Běsnící zemí prchá mladý italský revolucinář Angelo před rakouskými agenty, kteří Italy pracující ve francouzském exilu nemilosrdně zabíjejí. Angelo má své tajné poslání - dopravit peníze vybrané exulanty spolubojovníkům do Itálie. Nemůže zůstat lhostejným a snaží se pomáhat nemocným, ale musí se skrývat a snažit vyhnout karanténním táborům.

Na svém útěku se setkává s krásnou Paulinou de Théus, která chce projít hlídaným krajem a dostat se ke svému manželovi Laurentu de Théus. Angelo ví, že Paulina potřebuje ochranu a tak, i proti její vůli, jí doprovází a čelí hned několika smrtelným nebezpečím.

Režiséra Jean-Paula Rappeneaua známe především jako tvůrce historické komedie Manželé z roku II a mimořádné filmové adaptace Cyrana z Bergeraku s Gérardem Depardieuem. Film Husar na střese natočený podle románu Jeana Giona patří mezi nejúspěšnější francouzské historické velkofilmy posledních let. Do hlavních rolí obsadil režisér Juliette Binocheovou a Oliviera Martineze.

Napište nám