Dokument o životě a díle skladatele, natočený s interprety Bachova díla na místech, která jsou spojena s jeho působením a uměleckou činností.

Celosvětová akce 24 hodin s Bachem je televizní a multimediální událost, která se bude vysílat napříč kontinenty 28. července 2000 u příležitosti dvousetpadesátého výročí úmrtí Johanna Sebastiana Bacha (1685 - 1750). Tento mezinárodní hudební projekt kombinuje během jednoho dne nejvýznamnější bachovské okamžiky od Lipska až po Tokio a zpřístupní je celosvětově. Přední výkonní umělci, jako jsou John Eliot Gardiner, Viktoria Mullova a Ton Koopman, budou zárukou, že tato událost se ocitne v popředí zájmu v době, kdy si připomínáme čtvrt tisícileté bachovské výročí. Odhaduje se, že tento jedinečný projekt zhlédne 100 miliónů hudebních příznivců ve 40 zemích světa.

Prostřednictvím televizních kamer zavítají diváci kromě Lipska, kde Bach jako svatotomášský kantor řadu let působil, také do Köthenu, Výmaru, Eisenachu a dalších hudební center spojených s Bachovým jménem. Nejvýznamnější Bachova díla zazní během tohoto televizního maratónu. Živě přenášené koncerty z celého světa budou doplněny předtočenými hudebními ukázkami, zamyšleními předních soudobých umělců o Bachově významu, dokumenty, bachovskými zprávami, mimořádnými archivními materiály a dalšími typy pořadů. Ústřední akcí jsou dva živé koncerty: provedení Velké mše h moll v Svatotomášském kostele v Lipsku a Swingující Bach s Bobby Mc Ferrinem.

Tento mimořádný projekt iniciovala německá distribuční a producentská firma Euroarts ve spolupráci s Bachovým archivem v Lipsku. Přenosy se uskuteční prostřednictvím sítě EBU. Na obřích projekčních plátnech bude možno sledovat celou akci na veřejných prostranstvích v Lipsku a Londýně. Česká televize představí dvě významné události. Bude to přímý přenos Bachovy Velké mše h moll z Lipska a do češtiny přeložený dokument o životě a díle Johanna Sebastiana Bacha.

Napište nám