Slavná spisovatelka, jejíž jedinou chybou bylo, že poznala slávu příliš mladá. Francouzské drama (2008). Hrají: S. Testudová, J. Balibarová, A. Dombasleová, D. Podalydes, L. Abelanski, G. Gallienne, B. Wolkowitch a další. Režie Diane Kurysová

Francoise Saganová, vlastním jménem Quoirezová, byla francouzská spisovatelka a dramatička. Svůj první román Dobrý den, smutku vydala jako devatenáctiletá v roce 1954, a ihned se stala slavnou a dokonce pro celou jednu generaci byla určitým symbolem nezávislé, inteligentní ženy, která uděluje lekce ve svobodě, ženských právech, oblékání, chování či svobodomyslném psaní. Ovlivnil ji jazz a existencialismus. Napsala téměř padesát románů a divadelních her. Avšak její úspěch přišel příliš brzy, stejně jako peníze a užívání si života. Po osudové autonehodě měla problémy s drogami, milovala hazard a rychlá auta. Některé její romány byly zfilmovány, Česká televize nedávno vysílala film podle její stejnojmenné novely Šamáda.

V životopisném snímku Francoise Saganová ji hraje slavná francouzská herečka Sylvie Testudová, která svými niterným, oduševnělým herectvím postihla rozporuplnou osobnost Saganové v celé její šiři.

Napište nám