Klára Issová, Maroš Kramár, Lucie Vondráčková a David Kraus ve velké romantické pohádce z dávných časů, kdy královské slovo bylo zákonem a daný slib životním závazkem (2001). Dále hrají: G. Wilhelmová, J. Somr, J. Kraus, P. Pelzer a další. Scénář F. Pavlíček a K. Hanzlík. Kamera R. Pavlíček. Režie K. Hanzlík

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Panovníci sousedních království si na bitevním poli slíbili, že se jejich rody jednou spojí. Příběh začíná po letech. Princ už dosáhl plnoletosti, a tak nastal čas, aby se oženil s dcerou krále sousední země. Dávný slib musí být naplněn!

Do ženění se mu však chce pramálo. Spíše ho zajímají okolní lesy, ptáci a především volnost. Své chování nezmění ani ve chvíli, kdy přijede krásná princezna. A i ta záhy pochopí, že se k sobě s princem vůbec nehodí. Oba se proto chtějí královskému slibu vzepřít.

Ovdovělý král je neústupný a – byť je mu je princezna více než milá – prosbě o zrušení sňatku nemíní vyhovět. Navíc jej opouští jej i rádce Bohdan, jenž se vrací na svou tvrz. Čím dál bezradnější král usiluje o jeho návrat, nebo alespoň o příchod jeho syna, o němž Bohdan často vyprávěl – věřil, že jistě bude stejně tak moudrý. Bohdan ovšem žádného syna nemá, má jen dceru Dinu, která přichází v přestrojení a jednoho dne s princem ze zámku uteče. V panošovi princ neomylně pozná půvabnou dívku Dinu a chce si ji vzít. Setkání s králem, který je nakonec najde v lese, je plné napětí!

Král stále trvá na svém. Princezna, která se mezitím pohybovala stále častěji po králově boku, je stejně moudrá jako krásná a přichází s překvapivým řešením. Královský slib bude naplněn a ti, co se milují, se budou moci vzít.

Ukázka ze scénáře

(typ: PDF; velikost: 491,24 kB; datum: 12. 6. 2018)
Stopáž90 minut
Rok výroby 2001
 ST AD HD

Všechny koprodukční filmy České televize