Andie MacDowellová a Sharon Stoneová v americké komedii z prostředí Hollywoodu. Nečekané trampoty autora bez nápadů a bez peněz.
Dále hrají: A. Brooks, J. Bridges, C. Shepherdová a další. Režie Albert Brooks.

Steven Phillips byl až dosud docela úspěšný hollywoodský scenárista. Jeho scénáře nepatřily k těm náročným, diváci se však bavili. Jeho chápavá a půvabná žena Laura mu vždy byla oporou. Život by mohl poklidně plynout dál, kdyby se producentům najednou nezdálo, že autorovi jaksi "došla šťáva". Na jeho místo se už tlačí řada úspěšných mladíčků a Steven musí jednat. Smlouva se studiem je na tři roky a v tom je jeho naděje. Dobrý přítel mu dá nezvyklou radu, ať si smluví schůzku s jistou ženou. Není to ovšem schůzka milostná. Sarah je totiž Múza a přináší inspiraci. Nutno podotknout, že to je velice rozmarná bytost, milující krásné dárky, pohodlí a luxus. Tady ovšem začnou nečekané trampoty vyčerpaného autora bez nápadů a bez peněz.

Snímek je autorským dílem jeho hlavního protagonisty Alberta Brookse, jenž se vedle scénáře ujal i režie. Jeho ženské protějšky ztvárnily dvě půvabné ženy: Andie McDowellová a Sharon Stoneová. Ve filmu se zjeví několik slavných tváří Hollywoodu, kteří zde hrají sami sebe, např. Lorenzo Lamas, Jennifer Tillyová či Martin Scorsese.

Napište nám