Kněz Robert Duvall chce pomstít nevěru své ženy. Americký film, nominovaný na Oscara.
Dále hrají: F. Fawcettová, J. Beasley, M. Richardsonová, B. B. Thornton, J. C. Cashová a další. Scénář a režie: Robert Duvall.

Euliss ’Sonny’ Dewey je evangelický kněz z Texasu, který léta štastně žije s hezkou manželkou Jessí. Určitě není žádný svatoušek, někdy vypadá jako fanatický despota, přesto ho miluje mnoho lidí v jeho farnosti. Jednoho dne se mu zhroutí největší jistoty. Dewey objeví, že manželka je mu nevěrná s mladším mužem a že nemůže promlouvat k věřícím v místním kostele. Není divu, že mu dochází trpělivost i tolerance a chce potrestat viníky… Drama o hledání pravdy a tolerance natočil podle vlastního scénáře Robert Duvall, který si ke spolupráci přizval kamerama Barryho Markowitze a hudebního skladatele Davida Mansfielda. Ve svém filmovém projektu si ponechal dostatek místa pro ztvárnění náhle zklamaného a místy až fanatického kněze. Nebylo to namyšlené gesto, neboť Robert Duvall patří řadu let mezi špičku amerického filmového herectví. Hrál například ve filmové prvotině George Lucase THX 1138, ve válečném dramatu Apokalypsa či mafiánské trilogii Kmotr I – III režiséra F. F. Coppoly. Pozoruhodný výkon odvedl rovněž v titulní roli snímku Stalin, který natočil Ivan Passer. Jeho promyšlené ztvárnění hlavní postavy ve filmu Apoštol se nakonec odrazilo i v samotném přijetí filmu. Vedle nominace na Oscara získal řadu ocenění, Asociace losangeleských filmových kritiků i Národní společnost filmových kritiků mu za jeho herecký výkon udělily Cenu nejlepšího herce. Postavu Jessie ztvárnila herečka Farrah Fawcettová (Loganův útěk, Tajný závod, Hořící postel).

Dále hrají: F. Fawcettová, J. Beasley, M. Richardsonová, B. B. Thornton, J. C. Cashová a další. Scénář a režie: Robert Duvall.

Napište nám