Babický případ očima mladého novináře hrajícího gambit i v reálném životě.
Hrají: A. Rašilov, L. Frej, V. Preiss, V. Galatíková, V. Freimanová, J. Teplý, K. Jakubcová, J. Šťastný a další. Scénář J. Drbohlav. Kamera J. Špelda. Režie J. Polišenský.

Do malého městečka přijíždí mladý novinář Arnošt. V redakci místních novin se prokáže pověřením z centrálního deníku. Přijíždí proto, aby udělal velkou reportáž o soudním procesu, který se zde chystá - teroristická skupina přepadla a postřílela tři stranické funkcionáře v Babicích. V redakci poznává místního novináře Kašpara, který dává najevo své pochyby o procesu. Pověření otevře Arnoštovi cestu k soudním spisům i do věznice. Navštíví jednoho přeživšího svědka celé události, i jednoho z údajných teroristů. Dostane se mu však jen prefabrikovaných výpovědí. Mezi tím se ubytuje u novináře Kašpara a sblíží se s jeho dcerou Klárou. Během četby soudních spisů, návštěv svědků i rozprav se znalcem místního života, Kašparem, je Arnoštovo přesvědčení o jednoznačnosti procesu nahlodáváno. Jak se ale zachová v situaci, kdy mu jde o kariéru?

Televizní film, volně inspirovaný skutečnými událostmi v malé jihomoravské vesničce Babice v padesátých letech minulého století, vyniká takřka detektivní atmosférou, v hledáčku autorů je ale především etika a obyčejná lidská slušnost.

Napište nám