Malcolm Tucker jede do Washingtonu. Britská politická satira z dílny tvůrců seriálu Je to soda, nominovaná na Oscara (2009). Hrají: P. Capaldi, T. Hollander, G. McKee, Ch. Addison, J. Scanlanová, J. Gandolfini, M. Kennedyová a další. Režie Armando Iannucci (V anglickém znění s titulky)

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Nekonformní satira s kulometnou kadencí peprných průpovídek nepřímo navazuje na oceňovaný seriál Je to soda (The Thick of It), satirizující britskou politiku. Středobodem veškerého dění je opět agresivní expert na vztahy s veřejností Malcolm Tucker, žehlící z pověření ministerského předsedy přešlapy členů vlády. Tentokrát nic neříkající výrok neschopného ministra pro mezinárodní rozvoj o případné válce spustí řetězec absurdních mezinárodních událostí. Verbální ekvilibristika se ve filmu snoubí s frenetickou reportážní kamerou, čímž vzniká realisticky působící pohled do groteskního zákulisí politických her.

Film, v němž se Peter Capaldi s negativní energií sobě vlastní stejně jako v seriálu opět převtělil v premiérova zlého muže, byl nominován na Oscara v kategorii nejlepší scénář.

Originální názevIn the Loop
Stopáž102 minut
Rok výroby 2009
 T HD
ŽánrFilm