15 minut
Zprávičky

16. říjen 2010

Část: Reportáž: Seriál o internetu – utrácení přes internet

Obsah dílu

Aktualita týdne: Festival Oty Hofmana — Reportáž: Seriál o internetu – utrácení přes internet — Miniparlament: Deváté třídy na školách — Reportáž: Africké safari – Národní park Okapuka

Části dílu

00:28
Aktualita týdne: Festival Oty Hofmana
  Jestli jste fandové filmu a televize, tak navštivte spolu s námi 42. ročník dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana, který se koná v Ostrově nad Ohří. Do světa filmu nás zavede Petr Kopecký.
  02:46
  Reportáž: Seriál o internetu – utrácení přes internet
   I když Vám ještě nebylo patnáct let, určitě dobře víte, co jsou peníze. Možná Vám rodiče i zřídili dětské konto nebo elektronickou peněženku, asi umíte platit kreditem v mobilu. To jsou příjemné vymoženosti, ale nakupování elektronickou cestou Vám může udělat i nemilý vítr v kapse. Na co si dát pozor, to Vám v dalším dílu našeho seriálu o internetu poví Pavla Hajpišlová.
   06:08
   Miniparlament: Deváté třídy na školách
    Čtyři malí poslanci, jeden návrh na změnu k lepšímu a o něm malá debata – to je miniparlament, do kterého se můžete přihlásit i Vy, pokud je Vám mezi jedenácti a čtrnácti lety a nebojíte se mluvit před kamerou. Ani v tomto dílu Vás neošidíme o poctivou výměnu názorů na důležité téma – tady je. Jedná se o návrh dvanáctiletého Lukáše z Plzně, který je proti zrušení devátých tříd na základních školách. Lukáš si myslí, že je ve čtrnácti letech mladý na to, aby si zvolil budoucí povolání.
    Nezapomeňte, že do miniparlamentu můžete svůj návrh poslat i sami, stačí, když nám napíšete. Budeme rádi, když k návrhu také připojíte svůj věk, jméno a odkud jste.
    10:26
    Reportáž: Africké safari – Národní park Okapuka
     Hráli jste si už někdy na safari? Ve skutečnosti taková dobrodružná návštěva některé z afrických rezervací hodně napoví, jak žijí divoká zvířata. Z otevřených terénních aut je turisté sledují například v Namibii na jihozápadě Afriky v parku Okapuka. Jestli chcete vědět jaké to je, vypravte se do divočiny s Petrem Kopeckým.
     12:47
     Soutěž
      Každý, kdo si nemůže vybrat, co by si dal k jídlu, by si měl připomenout, že na světě denně umírá hladem 24 tisíc lidí. 16. říjen s problémem hladu úzce souvisí. Víte, co je to za den?
      A) Mezinárodní den proti dietám
      B) Světový den výživy
      C) Svátek kuchařů
      Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09. Nejrychlejší tři, kteří budou vědět správnou odpověď od nás získají naše zprávičkové tričko.
      Přehrát celé video
      Stopáž15 minut
      Další díl
      23. říjen 2010

      Zprávičky na sociálních sítích

      Napište nám