3 minuty

12. června 2010

Část: Zpravodajský přehled

Obsah dílu

Pozvánka do kina: Hurvínek na scéně — Miniparlament: návrat haléřů — Vzpomínka na základku: Eva Gerová

Části dílu

00:30
Zpravodajský přehled
Zpravodajský přehled
    Vítěz hlavní kategorie Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Úmrtí herce a režiséra, scénáristy a cimrmanologa Ladislava Smoljaka. Charita herce Petra Formana a fotbalové mistrovství světa v Jihoafrické republice. Chcete vědět víc? Dívejte se na zpravodajský přehled Petra Kopeckého.
    02:58
    Pozvánka do kina: Hurvínek na scéně
    Pozvánka do kina: Hurvínek na scéně
      Kdo by neznal Spejbla a Hurvínka. Loutkoví komici, jejichž divadlo profesionálně působí už osmdesát let, bavili Vaše prarodiče, rodiče a jsou připravení rozesmát i Vás. Jejich dřevěné obličejíky ani za ta léta nerozežral červotoč, naopak dostali nový digitální vzhled ve 3D filmu Hurvínek na scéně, na který právě teď můžete jít do kina. A kdopak by Vás měl pozvat líp než samotní protagonisté – tady jsou.
      05:00
      Miniparlament: návrat haléřů
      Miniparlament: návrat haléřů
        Zlevnit potraviny, protože je potřebuje každý. Zrušit předmět hudební výchova. Nebo umožnit dětem, aby od devíti let vydávaly vlastní knížky – to jsou tři z návrhů, které jste nám v poslední době poslali do našeho miniparlamentu. I dnešní debata se odehraje nad diváckým nápadem a užijte si ji, protože ve starém složení uvidíte malou sněmovnu už jenom dvakrát. Na konci června Vám v reportáži ukážeme, jak proběhly kamerové zkoušky a od září už spatříte v našem studiu nové diskutující z řad Vás, dětských diváků Zpráviček.
        Dnešní debata ale ještě proběhla s Ondrou, Honzou, Bárou a Miou. Právě Mia ostatním tlumočila návrh Dominiky Polákové, aby se do oběhu vrátily desetníky, dvacetníky a padesátníky. Argumentovala tím, že obchodníci zaokrouhlováním zákazníky připravují o peníze. Haléřové mince jsou sice zrušené, ale v cenách se pořád vyskytují – na konci nákupu se výsledná cena zaokrouhluje nahoru nebo dolů. Ostatní děti s Miou a Dominikou nesouhlasily – zdálo se jim, že výroba haléřů hodně stojí, že se cena zaokrouhlením vždycky nezvýší a taky že šetřit po haléřích nemá smysl. Celou debatu si můžete připomenout tady a jako vždycky můžete i hlasovat.
        Nezapomeňte, že do miniparlamentu můžete svůj návrh poslat i sami, stačí když nám napíšete. Budeme rádi, když k návrhu také připojíte svůj věk, jméno a odkud jste.
        09:37
        Vzpomínka na základku: Eva Gerová
        Vzpomínka na základku: Eva Gerová
          Představte si, že byste měli devadesátiletou prababičku, která byla za první republiky filmovou hvězdou. Přesně tak to mají pravnuci Evy Gerové, která v druhé polovině třicátých let na filmovém plátně ztvárnila řadu spořádaných dcer z lepších rodin a po válce pracovala desítky let jako knihovnice. Narodila se v roce 1920, takže do školy chodila jen pár let po vzniku samostatného Československa. Svoje vzpomínky svěřila Stanislavu Zemanovi.
          12:36
          Soutěž
          Soutěž
            12. červen je Světovým dnem proti dětské práci. Tím se myslí všechny formy práce, které jsou škodlivé pro zdraví dětí a brání jim v pravidelné školní docházce. Hodně rozšířená je dětská práce v rozvojovém světě – víte, kolik dětí se jí podle posledních odhadů OSN věnuje?
            A) 218 miliónů
            B) 68 miliónů
            C) 8 miliónů
            Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09 do středy 16. června do 12 hodin. Autoři prvních tří správných odpovědí se můžou těšit na Zprávičkové tričko.
            Přehrát celé video
            Zprávičky - 19. června 2010
            Stopáž15 minut
            Další díl
            19. června 2010

            Přehled dílů

            4503 přehratelných
            Zprávičky - 22. srpna
            Stopáž6 minut

            22. srpna

            Poslední vysílání 22. 8. 2025 na ČT :D
            Zprávičky - 21. srpna
            Stopáž5 minut

            21. srpna

            Cassini Space Camp v Náměšti nad Oslavou – Mládežnická soutěž v Kyrgyzstánu – V Turecku stoupá obliba jachtingu

            Poslední vysílání 21. 8. 2025 na ČT :D
            Zprávičky - 20. srpna
            Stopáž6 minut

            20. srpna

            Tábor Pandy Mafie – Festival mediálního vzdělávání pro učitele – Lipno sport festival

            Poslední vysílání 20. 8. 2025 na ČT :D
            Zprávičky - 19. srpna
            Stopáž5 minut

            19. srpna

            Hollywoodský tábor v Beskydech – Ošetřování popálených zvířat – Tábor na Ranči v údolí

            Poslední vysílání 19. 8. 2025 na ČT :D
            Zprávičky - 18. srpna
            Stopáž6 minut

            18. srpna

            Mašinky a hračky ve Výtopně Jaroměř – František Josef I. – Robotí olympiáda

            Poslední vysílání 18. 8. 2025 na ČT :D
            Zprávičky - 17. srpna
            Stopáž5 minut

            17. srpna

            Zdravotní klauni na Letní Letné – Tábor Royal Rangers na Vysočině – Tři zlata českých motosurfařů ze světových her

            Poslední vysílání 17. 8. 2025 na ČT :D
            Zprávičky - 16. srpna
            Stopáž6 minut

            16. srpna

            Noc na hradě Sovinci – Tábor Znovu a česky – Pilot dronu David Špaček na světových hrách

            Poslední vysílání 16. 8. 2025 na ČT :D
            Zprávičky - 15. srpna
            Stopáž5 minut

            15. srpna

            Tábor brontosaurů z Tišnova – Prázdniny se Zprávičkami – Vodní lyžařka Kateřina Vrabcová zlatá na ME

            Poslední vysílání 15. 8. 2025 na ČT :D
            Zprávičky - 14. srpna
            Stopáž6 minut

            14. srpna

            Tábor Českého červeného kříže – Mládě tapíra středoamerického – Den nosatky panamské – Airsoft Camp Bezdružice

            Poslední vysílání 14. 8. 2025 na ČT :D
            Zprávičky - 13. srpna
            Stopáž6 minut

            13. srpna

            Tábor TOM Sluníčko ve Zbyslavicích – Tábor spolku Syslíkov – Hlinka Gretzky Cup

            Poslední vysílání 13. 8. 2025 na ČT :D

            Zprávičky na sociálních sítích

            Napište nám