1 min

20. března 2010

Část: Soutěž

Obsah dílu

Miniparlament: Nová stupnice známek — Seriál o sportech: Jak se krasobruslí

Části dílu

00:35
Zpětné zrcátko
Zpětné zrcátko
    Žhářský útok na Ostravsku, multikulturní týden v Pardubicích a dětské mistrovství ČR v běhu na lyžích – to jsou události, které pro vás z dění tohoto týdne vylovil Petr Kopecký. Podívejte se s ním do zpětného zrcátka.
    03:08
    Miniparlament: Nová stupnice známek
    Miniparlament: Nová stupnice známek
      Je skvělé, kolik máte nápadů na pozitivní změnu v české společnosti. Všechny návrhy pro miniparlament, které nám posíláte, pečlivě archivujeme a každý týden se nad jedním z nich schází naše malá sněmovna. Dnešek není výjimkou a jestli divácký návrh u malých poslanců uspěje, její autor nebo autorka od nás dostane tričko Zpráviček.
      Naši čtyři diskutující se tentokrát zamysleli nad návrhem Veroniky Clausové z Brna. Ta nám napsala, že současná stupnice známkování na základních školách jí připadá nefér, protože používá známky jako 1– nebo 2+, což není objektivní. Navrhla stupnici rozšířit a Bára, která její návrh ostatním dětem ve studiu přiblížila, se odhodlala nabídnout dvanáct stupňů známek – s jedničkou jako nejlepší a dvanáctkou jako nejhorší. Po živé diskuzi, kterou si můžete připomenout i tady, všechny děti návrh odhlasovaly – shodly se na tom, že stupňů známek má být deset – dva pro každou současnou známku.
      Nezapomeňte, že do miniparlamentu můžete svůj návrh poslat i vy, stačí když nám napíšete. Budeme rádi, když k návrhu také připojíte svůj věk, jméno a odkud jste.
      09:20
      Seriál o sportech: Jak se krasobruslí
      Seriál o sportech: Jak se krasobruslí
        Něžné piruety a odvážné skoky, vášnivá gesta a fantastické sportovní výkony, to všechno najdeme v krasobruslení. Od roku 1908, kdy se poprvé zařadilo mezi olympijské sporty, nepřestává být jiskřivé a tvrdé jako led. Jestli i vás okouzlilo svou elegancí, třeba vám přijde vhod další díl našeho seriálu o zimních i letních sportech. Alice Tejkalová vám v něm prozradí to podstatné o tradici i současnosti krasobruslení u nás.
        13:05
        Soutěž
        Soutěž
          Už víte, kolik je u nás profesionálních zdravotních klaunů? 66. Kdo hádal za C a napsal nám hodně rychle, může se těšit na tričko Zpráviček. Nová soutěžní otázka se týká internetové encyklopedie Wikipedie, kterou může každý čtenář online upravovat. Jak se jmenuje její zakladatel?
          A) Jackie Scott
          B) Johnny English
          C) Jimmy Wales
          Odpověď ve tvaru ZP mezera A nebo B nebo C posílejte jako SMS na číslo 906 06 09 do středy 24. března do 12 hodin. Autoři prvních tří správných odpovědí se můžou těšit na pěkný dárek od České televize.
          Přehrát celé video
          Zprávičky - 27. března 2010
          Stopáž15 min
          Další díl
          27. března 2010

          Přehled dílů

          4720 přehratelných
          Zprávičky - 15. dubna
          Stopáž5 min

          15. dubna

          Filmový festival „Nechme se překvapovat“ — 100 let botanické zahrady v Liberci — Charitativní závod v Praze

          Poslední vysílání 15. 4. 2026 na ČT :D
          Zprávičky - 14. dubna
          Stopáž5 min

          14. dubna

          Jezuité v Čechách a Bohuslav Balbín — 69. narozeniny nejstarší gorily na světě — Charitativní hokejový zápas v Táboře pro nemocného Ediho

          Poslední vysílání 14. 4. 2026 na ČT :D
          Zprávičky - 13. dubna
          Stopáž6 min

          13. dubna

          28. ročník festivalu Dítě v Dlouhé — Velikonoční tramvaj v Bukurešti — Bystrické hody

          Poslední vysílání 13. 4. 2026 na ČT :D
          Zprávičky - 12. dubna
          Stopáž6 min

          12. dubna

          Výročí letu prvního člověka do vesmíru — V letecké škole v Turecku staví studenti letecké roboty — Závod Urban Challenge

          Poslední vysílání 12. 4. 2026 na ČT :D
          Zprávičky - 11. dubna
          Stopáž5 min

          11. dubna

          50 let počítače Apple 1 — 19. ročník pěvecké soutěže Zahrada písní v Praze — Ukrajinský karatista dostal zpět svojí olympijskou medaili

          Poslední vysílání 11. 4. 2026 na ČT :D
          Zprávičky - 10. dubna
          Stopáž5 min

          10. dubna

          Nový dětský ombudsman — Návrat expedice Artemis II — Na souostroví Špicberky zahynul dobrodruh Miroslav Jakeš

          Poslední vysílání 10. 4. 2026 na ČT :D
          Zprávičky - 9. dubna
          Stopáž5 min

          9. dubna

          Děti v Plzni vypustili netopýry do přírody — V Helsinkách se děti mazlily s jehňaty — Legendární diskař Imrich Bugár

          Poslední vysílání 9. 4. 2026 na ČT :D
          Zprávičky - 8. dubna
          Stopáž5 min

          8. dubna

          Zavádění více sportu do výuky — Rodina farmářů zachránila tele před uhynutím — Mládežnický hokejový turnaj Kalich Cup v Litoměřicích

          Poslední vysílání 8. 4. 2026 na ČT :D
          Zprávičky - 7. dubna
          Stopáž6 min

          7. dubna

          Výuka hry na piano pomocí nové AI aplikace — Rodinná expedice 7x7 family navštívila ochránce mořských želv — Nový zimní stadion v Táboře

          Poslední vysílání 7. 4. 2026 na ČT :D
          Zprávičky - 6. dubna
          Stopáž6 min

          6. dubna

          Velikonoční pondělí — V rumunském Brašově připravili výstavu kraslic — Mládežnický velikonoční basketbalový turnaj

          Poslední vysílání 6. 4. 2026 na ČT :D