Ivana Chýlková a Jiří Bartoška v televizním filmu Pavla Kohouta, který právě dnes slaví 95. narozeniny, a Jeleny Mašínové.
Režie: Jitka Němcová. Scénář: Pavel Kohout, Jelena Mašínová. Hrají: Ivana Chýlková, Jiří Bartoška, Eliška Balzerová, Pavel Pavlovský a další.

Hrdinou příběhu je ambiciózní televizní moderátor Petr Probošt (J. Bartoška), který se díky svému cyklickému pořadu stal velmi známým a populárním. Do svého večera si zve a zpovídá přední osobnosti, včetně uznávaných politiků. Protože se na tyto rozhovory velmi pečlivě připravuje a jeho otázky neznají téměř žádná tabu, má jeho pořad velkou sledovanost, a on sám značný morální kredit. Obrat v Petrově životě nastává ve chvíli, kdy usvědčí ze lži vysoce postaveného politika, jemuž připomene určité pochybení z mládí. Od této chvíle nastává pro hrdinu zkouška jeho vlastních mravních i charakterových zásad. Důležitou roli v ní bude hrát jeho nová kolegyně - válečná zpravodajka Karla Konečná (I. Chýlková), která vyznává stejné morální principy jako Petr...

Televizní film podle scénáře J. Mašínové a P. Kohouta o věrnosti člověka sobě samému, lásce, i pravdě natočila v roce 2000 renomovaná režisérka J. Němcová.

Napište nám