Nevzdávej to

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Majitelka firmy Pardubický perník bude volit mezi Martou a Adélou, u nichž hraje roli zručnost při zdobení perníku či malování na marcipán. Režie A. Derzsiová

Pardubická firma JaJa hledá zdobičku perníku, stojí v dalším inzerátu na volnou pracovní pozici. Je to velmi specifická profese, jelikož na ni neexistuje žádný učňovský obor ani střední škola. Je důležité mít šikovné ruce, být kreativní, rychlá a přizpůsobivá.

O jedno volné pracovní místo se ucházejí dvě naprosto odlišné ženy – ta první je Adéla, mladá slečna, kterou baví kreslení, hra na kytaru i klavír, jízda na koni a taky ruční práce. Po prvním dnu v možném novém zaměstnání je trochu v rozpacích a má pocit, že všechny stanovené úkoly s perníkem a jeho zdobením nezvládne.

Druhou ženou je o 26 let starší Marta, vyučená prodavačka. Ve východních Čechách je velkým problémem sehnat práci, a s tím se také Marta už velmi dlouhou dobu potýká. Toto zaměstnání by ji bavilo, ale neví, zda-li bude stačit mladému kolektivu a jeho tempu.

Paní majitelka je velmi přísná, jejich perníky mají dlouholetou rodinnou tradici a u nás i ve světě vysoký kredit, o který samozřejmě nechce přijít.

Jak si obě dámy poradí se zdobením podle předlohy, tvarováním marcipánu, prodejem perníku nebo malováním na marcipán dle vlastní fantazie? To se dozvíme v dalším dílu pořadu Nevzdávej to!

Přehrát video

Diskuse diváků
  • josef kriz 6. 12. 2012 14:52

    fakt hrozny trapas po celym svete

  • Marek 3. 1. 2012 07:14

    MyslĂ­m Ĺľe panĂ­ Petra mĹŻĹľe bĂ˝t ráda Ĺľe vypadla z tak buranskĂ©ho prostĹ™edĂ­ kde p…

  • 444444444 15. 12. 2010 20:12

    dobry den

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 22 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady