Nevzdávej to

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

O místo průvodce na zámku bojuje usměvavá paní Irena s rázným mladíkem Mílou. Režie A. Derzsiová

Průvodce na zámku v Mníšku pod Brdy

Kastelánka Ing. Jana Digrinová hledá průvodce na zámek v Mníšku pod Brdy. Z přihlášených uchazečů jsme vybrali za starší generaci usměvavou příjemnou paní Irenu a rázného mladíka Mílu.

Irena vystudovala rodinnou školu a pracovala většinou jako prodavačka, pokladní a také jako jeřábnice. Z posledního zaměstnání musela ze zdravotních důvodů odejít a teď zoufale hledá téměř rok práci. S průvodcovstvím nemá žádné zkušenosti, ale touží si něco takového vyzkoušet. Ráda navštěvuje hrady a zámky a teď si to alespoň zkusí z trochu jiné strany. Nejvíc ji na tomto zaměstnání láká, že je zaměřeno i na dětské prohlídky. Jako matka čtyř dětí, které sama vychovala, si myslí, že to s dětmi bude umět. Také si od této atraktivní práce slibuje, že se při provádění může s někým zajímavým seznámit a už si nebude připadat tak opuštěně, tak sama, když jsou její děti už dospělé.

Míla studoval střední pedagogickou školu se zaměřením na výtvarnou výchovu. V současné době dokončuje dálkově politologii a prošel celou škálou nejrůznějších zaměstnání. Pracoval jako zahradník, recepční, číšník a učitel. Ve více školách zkoušel učit dějepis, tělocvik a němčinu, ale po zkušební době se s ním vždy rozloučili, aniž by mu, jak říká, něco vytkli. S průvodcovskou pozicí má už zkušenosti, jako student v létě prováděl na hradě a jeho koníčkem je historie.

Oba soutěžící jako obvykle procházejí méně složitými, ale i náročnými úkoly, které mnohdy vyžadují nejen domácí přípravu, ale i konzultaci odborníků na zámku. Zvládnutí zadání bedlivě sleduje nejen kastelánka, ale i její zaměstnanci. S uchazeči se to střídavě houpá a o napětí a emoce není nouze. A kdo má větší šanci uspět jako průvodce? Komu z nich budete fandit a koho si nakonec kastelánka vybere?

Přehrát video

Diskuse diváků
  • josef kriz 6. 12. 2012 14:52

    fakt hrozny trapas po celym svete

  • Marek 3. 1. 2012 07:14

    MyslĂ­m Ĺľe panĂ­ Petra mĹŻĹľe bĂ˝t ráda Ĺľe vypadla z tak buranskĂ©ho prostĹ™edĂ­ kde p…

  • 444444444 15. 12. 2010 20:12

    dobry den

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 22 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady