Baví diváky na tržištích, vyhrává souboje a dobývá srdce i ložnice krásných dam. Pod maskou se skrývá Gérard Barray! Francouzsko-španělsko-italský romantický film.
Dále hrají: M. Girardonová, A. de Mendoza, G. M. Canaleová, Y. Lebonová a další. Režie: Antonio Isasi Isasmendi.

Paříž slaví karneval. Na náměstí před Notre Dame vystupuje herecká družina Roberta La Fleura, kterého diváci milují právě v jeho masce Scaramouche. Ale Robert, který by měl každou chvíli vystoupit na scénu, není k nalezení. Jeho přátele vědí, že tráví příjemné chvilky u některé ze svých přítelkyň a nedělají si starosti. Kromě diváků jej však očekává i markýz de Souchil, který se právě vrátil z Ameriky, aby prokázal službu svému příteli vévodovi de Froissard. Má odhalit intriky jeho nepřátel a dát šlechtický titul tomu, komu právem náleží. Potřebuje se podívat na mateřské znaménko La Fleura...

Svůj esprit, mládí a energickou eleganci vtiskl Gérard Barray, představitel Scaramouche, mnoha romantickým hrdinům. Nejvíce ho milují diváci jako d´Artagnana ve Třech mušketýrech. Úspěch slavil i filmy Tygr sedmi moří, Pirát sedmi moří, Rytíř Pardaillan či Kapitán Fracasse.

Napište nám