Žena, která změnila tvář módy. Životopisný film o obtížných počátcích a hořkosladkých koncích legendární návrhářky. Italský koprodukční film (2008). Hrají: B. Bobul’ová, S. MacLaineová, M. McDowell a další. Režie Christian Duguay

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Italské zpracování pohnutého životního příběhu Gabrielle Chanelové, jež svým šarmem a nápaditostí dokázala změnit tvář módy.

Po zdrcujícím románku s aristokratickým plukovníkem, jenž Coco bránil v seberealizaci a navíc ani nenašel odvahu představit ji jako budoucí manželku své snobské matce, se Coco rozhodne jít vlastní cestou. Léta praxe z krejčovského salónu a nezměrná nápaditost jí pomohou k prvním zdařilým krokům. Radost z nich ale vzápětí přebije válka, po níž je třeba začít znovu. Velký návrat, uskutečněný v roce 1954, však Coco definitivně dovede až na prestižní přehlídková mola. Žena, která zrušila diktát spodniček a korzetů, však nikdy nenašla své rodinné štěstí. Za svůj úspěch v patriarchální a konvencemi spoutané společnosti a za svou celosvětovou proslulost totiž zaplatila ztrátou těch nejdražších bytostí.

Příběh vyprávěný ve třech časových rovinách nabízí strhující podívanou na obtížné počátky a hořkosladké konce největší z módních ikon. Postava Coco Chanel je výtečně a velmi přesvědčivě ztvárněna Barborou Bobuľovou (mladá Coco) a Shirley MacLaineovou.

Originální názevCoco Chanel
Stopáž91 minut
Rok výroby 2008
 ST
ŽánrFilm