Proměny

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 16  
Sdílet
| Poslat odkaz

Čtyři lidé, kteří spolu nemají nic společného. Čtyři osudy, které jsou svedeny dohromady. Čtyři životy, které se mají změnit. Distribuční film České televize (2009). Hrají: D. Zábranská, P. Hřebíčková, P. Jeništa, J. Zadražil, A. Ambrová, N. Lichý, J. Plouhar a další. Scénář, kamera a režie T. Řehořek

Vizuálně podmanivý film Proměny sleduje čtyři různé postavy, jejichž život se prolíná jen pozvolna a nahodile. Jednotlivé osudy a děj se mimovolně proplétají a obrazový výraz filmu je rafinovaně směřuje až k závěrečnému neodvratnému střetu. Co všechno se musí stát, aby život nebyl takový, jako dřív? Čtyři osudy jsou svedeny dohromady a navždy se změní.

„Chtěl jsem natočit film, který bude obrazově působivý, odlišný od běžné české produkce, a snil jsem o stopáži celovečerního filmu. Nikomu jsem to ale neřekl, protože bych byl za blázna,“ říká Tomáš Řehořek.

„Mám rád zvláštní a zajímavé filmy. Vůbec mi nevadí, když jsou nějakým způsobem posunuté. Dokonalost pro mě není nijak směrodatná. Když mi bylo nabídnuto, abych se stal jedním z producentů Proměn, film už byl téměř hotový. A protože se mi film líbí, rozhodl jsem se mu pomoc,“ říká novopečený producent Karel Roden.

Proměny mají za sebou světovou premiéru v hlavní sekci na Evropském festivalu nezávislých filmů v Paříži (ÉCU – The European Independent Film Festival). Snímek Proměny vznikl v česko-italské koprodukci (MIRACLE FILM Praha a LUMIQ Studios Torino), a za podpory Karla Rodena.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Stopáž: 79 minut – Rok výroby: 2009 – ST
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Další zdroje
Související pořady