Hvězdně obsazená pohádka o tom, že zázraky se dějí, ale nejprve je potřeba udělat první krok.
Režie: Vít Karas. Scénář: Irena Dousková. Hrají: Libuše Šafránková, Marika Šoposká, Jiří Bartoška, Jaroslava Kretschmerová a další.
Micimutr

Nad královským hradem krouží stín velikého draka, princezna Karolína (M. Šoposká) si s pláčem zkouší černé smuteční šaty a na nádvoří hoduje pár pozvaných princů. Při dobrém jídle probírají, co by se mělo podniknout. První princ navrhuje nabídnout drakovi místo princezny pár set poddaných, druhý zase soudí, že by se to drakovi mělo rozmluvit, a třetí princ o tom pro změnu složil píseň. Bojovat s drakem se však žádnému z nich nechce. V podzámčí ale žije loutkář Vítek (O. Novák), který princeznu tajně miluje. On jediný se sám dokáže postavit nebezpečnému drakovi. Draka také nakonec s pomocí dobré čarodějky s podivným jménem Micimutr přemůže. Musí ale slíbit, že o své zásluze pomlčí, jinak se drakova síla vrátí. A tak musí jen trpně přihlížet, když je hrdinský čin připisován protivnému a nafoukanému princi Vladimírovi (V. Dyk)...

Výpravnou pohádku o naději, že zázraky skutečně existují, pokud se sami o ně pokusíme, napsala Irena Dousková a režie se ujal Vít Karas, který do titulní role obsadil okouzlující Libuši Šafránkovou.

Napište nám