Fürstenberská zahrada - Znovuzrození

Nejkrásnější pražský zámecký park

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Svou finálovou podobu získala Fürstenberská zahrada v roce 1790 a do Čech přinesla vrcholnou ukázku italského zahradního baroka. Při rekonstrukci se architekti snažili vycházet z historických materiálů. Návštěvníkům nabídne nevšední pohledy na Prahu.

Jako jediná z podhradních je Velká Fürstenberská zahrada majetkem hlavního města. Podle náměstka pražského primátora Pavla Klegy se objekt stane součástí celkového komplexu hradních zahrad. Hlavní vstup do zahrady bude ze starých zámeckých schodů, kde byl původně. Novou podobu získaly vyhlídkový barokní pavilon a kašna, restaurátoři opravili i impozantní litinové schodiště. Architekt Březina doplnil, že zahrada je zajímavá tím, že je jedinou ze starých pražských zahrad, která tyto litinové prvky a litinová schodiště obsahuje.

Nově zpřístupněný kout zeleně je poslední památkou svého druhu, která čekala na rekonstrukci. Ta probíhala v uplynulých dvou letech a vyžádala si investice ve výši 165 milionů korun, z toho částkou 125 milionů přispěla Evropská unie. Část bývalého odpočinkového prostoru šlechtického rodu Fürstenberků ale byla opravena již v roce 2006, užívá jej polské velvyslanectví, které sídlí v přilehlém Fürstenberském paláci.

Stopáž17 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3
ŽánrDokument