Znamení koně

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 41  
Sdílet
| Poslat odkaz

O seriálu

Seriál Znamení koně připravilo do vysílání Centrum dramatické tvorby brněnského studia České televize v koprodukci se zlínskými Filmovými ateliéry s.r.o. Po třináct večerů budete vtaženi do napínavého životního příběhu Davida Hory (Richard Krajčo), tak trochu dobrodruha a frajera, který v životě kolikrát šlápl vedle. Když ho ale život přirazí ke zdi a na záda mu dýchají tvrdí vymahači dluhů odněkud z východu, David utíká, jako by to asi udělal každý, domů, ke kořenům, k bývalým jistotám. Snaží se navázat zpřetrhané rodinné vazby. Jenže na koňské farmě jeho otce, která tvrdě bojuje o přežití s neporovnatelně bohatší sousední farmou Marcela Kaliny (Igor Bareš), se čas nezastavil. Jan Hora (Jan Novotný) má dávno novou rodinu – manželku Dášu (Vilma Cibulková) a syna, který dokončuje veterinu (Jiří Mádl). I když je David přijat vlídně, obrovské peníze, které dluží, mu otec půjčit nemůže. A ani nechce.

Otcovou nenadálou smrtí se Davidova situace zkomplikuje ještě víc. Tím spíš, že Dáša je přesvědčená, že Janovi do nebe (nebo do pekla?) někdo pomohl, a do příběhu se vloží policie. Podezřelí jsou všichni. Každý z obyvatel farmy Slunečná hora i konkurenčního Svatého Huberta měl dobrý důvod, proč se Jana Hory zbavit. Ať už v tom byla zklamaná láska, staré křivdy nebo konkurenční boj. Protože v chovu drahých závodních koní jde o hodně…

David Hora projde během příběhu dlouhou cestou, najde skutečnou lásku, o které ani netušil, že existuje, potká velké zklamání, zažije chvíle vítězství, ale sáhne si i na dno…

Kromě Richarda Krajča, který je i autorem písně Střepy, provázející seriál, Vilmy Cibulkové, Igora Bareše a Jiřího Mádla, se v seriálu potkáte ještě s Bolkem Polívkou, Terezou Voříškovou, Vandou Károlyi, Karlem Dobrým, Valerií Zawadskou, Oldřichem Navrátilem, Miroslavem Vladykou a dalšími herci.

Autory námětu a scénářů třináctidílného seriálu jsou dramaturgyně Magdaléna Turnovská a scenáristé Roman Kopřivík a Marcela Kopecká. Režie se ujal Milan Cieslar.

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2009 – D  ST  AD  HD
Žánr: Seriál
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání všech dílů najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady