Život s Kašparem

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 17  
Sdílet
| Poslat odkaz

Časosběrný společenský dokument režisérky H. Třeštíkové o osobnosti Jakuba Špalka

Klikněte pro větší obrázekV roce 1989 jedenadvacetiletý iniciátor studentských protestů, dnes čtyřicátník, který má za sebou životní zvraty, výhry i zklamání. Život Jakuba Špalka je usilováním plným zvratů, setkání a rozchodů, krachů a opětovného stavění se na nohy. Celou dobu ho přitom pohání vpřed a zároveň pohlcuje posedlost divadlem. Zakladatel Divadla v Celetné a šéf Spolku Kašpar bojuje za uměleckou svobodu a finanční nezávislost svého souboru, vzpírá se zabedněnosti úředníků a politiků a zapojuje se do diskuze o roli kultury v naší společnosti.

Klikněte pro větší obrázekKdyž se divácky úspěšné divadlo konečně podaří stabilizovat i finančně, potkáváme Jakuba v jeho domě, který je po střechu plný divadelních kulis a kostýmů. Odešla z něj však Jakubova žena i dvě dcery. Jakub žije sám za Prahou, stará se o psa a denně dojíždí autobusem do divadla v Praze. Za dveřmi čeká nový začátek a jedno z nejtěžších rozhodnutí vůbec. Film o hledání rovnováhy mezi svobodou, odpovědností za druhé a uměleckými zásadami přibližuje 23 let života jedné z nejvýraznějších osobností českého divadla.

Přehrát video

Více na portálu ČT24

 • Třeštíková na ČT i ve střižně. Dokončuje časosběr s happy endem

  21. 6. 2014

  Boj se závislostí se šťastným koncem zachytila Helena Třeštíková ve svém novém časosběrném projektu, který by měl být dokončen příští rok. Tvorbu dokumentaristky u příležitosti jejích pětašedesátých narozenin připomene Česká televize ale už v těchto dnech. Mimo jiné uvede v televizní premiéře a navíc ve zcela nové verzi snímek o divadelníkovi Jakubu Špalkovi.

 • Život s Jakubem Špalkem: Praktikábl, to jsem já

  5. 4. 2013

  Já jsem na jednu stranu asi slušný chlap, ale na druhou stranu se se mnou v podstatě nedá žít. Třiadvacet let, po které natáčela s divadelníkem Jakubem Špalkem, sestříhala dokumentaristka Helena Třeštíková do 89 minut Života s Kašparem. Snímku, jehož název říká mnohé. Špalek, to je Kašpar, divadelní spolek, kterého je principálem. Žít se Špalkem znamená žít s divadlem. Berte, nebo nechte být.

Diskuse diváků
 • Zuzana 26. 6. 2014 08:48

  Vlastně je to slaboch

  Měla jsem ho ráda. Dnes už ne. Sobeckej egoista. Dítěti by ledvinu dal? A co až by h…

 • Jana Vepřeková 24. 6. 2014 20:04

  ...

  ...také já jsem hned v průběhu filmu rozmýšlela, jakou mám krevní skupinu a hlavou mi probleskl…

 • Johana 24. 6. 2014 10:30

  Otázka darování ledviny partnerce mě zaujala. Okamžitě jsem Jakuba Špalka odsoudila. K…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 84 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST  HD
Žánr: Vzdělávání
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Kdo je…
Helena Třeštíková
Helena Třeštíková

dokumentaristka

* 22. 6. 1949

Helena Třeštíková - 65 let
Související pořady