Záznam slavnostního předávání prestižních cen v Monte Carlu za nejvyšší počet prodaných zvukových nosičů.
Uvádějí Pamela Andersonová Leeová a Damon Wayans. Účinkují: Cher, S. Dionová, Backstreet Boys, W. Smith, Des’Reeová, L. Fabianová, Tarkan, Barenaked Ladies, J. Jacksonová, R. Martin, The Corrs, Modern Talking, P. Kirkorov, Notre Dame de Paris, A. Sanz, DJ Bobo, Meja, 883, BZ, L. Hillová a další.

Světové hudební ceny se udělují umělcům světově nejvíce prodávaných nahrávek za uplynulý rok v různých kategoriích a nejlépe prodávaným umělcům z oblasti nejvyššího nákupu nahrávek na světě. 11. ročník, který představil vítěze za rok 1998, se uskutečnil ve sportovním klubu v Monte Carlu a průvodci slavnostního ceremoniálu byli světoznámá herečka Pamela Anderson Leeová a Damon Wayans. Světové hudební ceny jsou jedinečné tím, že hodnotící hledisko je založeno čistě na prodeji nahrávek. Jsou to tedy hudební fanoušci, kteří rozhodují o definitivním pořadí. Letos Cenu pro nejprodávanějšího zpěváka popu získal Will Smith, cenu v kategorii skupin irská Corrs a zvláštní cenu za vynikající přínos pro pop music udělil princ Albert Monacký Janetě Jacksonové.

Světově nejlépe prodávaní umělců v různých kategoriích jsou určeni po pečlivém průzkumu podle nahrávacích osvědčení a prodejních čísel gramofonových společností. Podle těchto kritérií poskytují národní členská sdružení Mezinárodní federace fonografického průmyslu (IFPI) organizaci Světových hudebních cen jména nejvíce prodávaných umělců a skupin ve svých zemích. V Itálii a Španělsku výsledky jsou dodávány předními národními časopisy Musica e Dischi a Showpress.

V roce 2000 bude vedle světově nejlépe prodávaných umělců v různých kategoriích udělena zvláštní cena Millenia. Půjde o nejlépe prodávanou nahrávku všech dob. Mezi legendami , kteří obdrželi Světovou hudební cenu v minulostí jsou Elton John, Stevie Wonder, Ray Charles, Diana Rossová, Julio Iglesias, Tina Turnerová, Rod Stewart, Lionel Richie, Bee Gees, Tony Bennett, Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Whitney Houston, Michael Jackson, Prince, Mariah Carey, Janet Jackson a Cher.

Napište nám