Tajemství staré bambitky

Tajemství staré bambitky

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Výpravná pohádka o zamilovaném princi, který si lásku dívky musí zasloužit a dokázat, že může vládnout království i bez chamtivých rádců.
Režie: Ivo Macharáček. Scénář: Evžen Gogela. Hrají: Tomáš Klus, Kamila Janovičová, Ondřej Vetchý, Petr Štěpánek a další.
Tajemství staré bambitky

Na televizní obrazovky se vrací výpravná pohádka podle scénáře E. Gogely a v režii I. Macharáčka, která sklidila velký úspěch u televizních diváků i na několika festivalech. Vedle populárního Tomáše Kluse v roli královského synka Jakuba se můžete těšit i na řadu dalších známých herců.

V jednom malém království mají panovníka, kterého máloco udrží doma. Král Vilém (J. Čenský) s královnou Olivií (T. Kostková) jsou stále na cestách a s velkorysostí sobě vlastní přenechávají vládu nad říší královské radě, ve které mají hlavní slovo rádcové Ferenc (M. Vladyka) a Lorenc (J. Lábus). Jejich hlavním zájmem je vypisovat čím dál častěji nové daně, jejichž prostřednictvím získávají stále větší příjmy do vlastní kapsy. Práva obyčejných lidí chrání jen loupežník Karaba (O. Vetchý), který přepadá výběrčí daní a nespravedlivě vybrané peníze zase vrací původním majitelům. Když se mu narodí dcera Anička (K. Janovičová), uloží své loupežnické „nádobíčko“ včetně staré bambitky hluboko na dno velké truhly a vrátí se ke svému původnímu hrnčířskému řemeslu.

Ve stejnou dobu se královským manželům narodí syn Jakub (T. Klus). Obě děti se později, na prahu dospělosti, setkají a ke slovu se znovu dostane loupežníkova bambitka, která napravuje zlodějinu královských rádců…

Tajemství staré bambitky na sociálních sítích

Napište nám