ČT nemá práva k poskytování obsahu online
Den D – I. řada

Epizoda 12/13

Část: Výroba celozrnných potravin

Obsah dílu

Výroba celozrnných potravin – Ruční pily – Skrytá síťka proti hmyzu – Krkouni

Části dílu

03:33
Výroba celozrnných potravin
Výroba celozrnných potravin
    Jako první před investory předstoupil Petr Pištec s projektem výroby celozrnných potravin. Ve své firmě Pooh Corner celozrnné pekařství s.r.o. nabídl investorům 30% podíl a požadoval investici ve výši 1 200 000 korun. Objasnění, na co přesně chce pan Pištec použít peníze, kalila jeho velká nervozita. Zdravé biopečivo, které jeho firma dodává do 14 obchodů a chce expandovat i do veřejného sektoru, se vyrábí z těch nejkvalitnějších surovin, na jejichž koupi pan Pištec použil všechny své peníze. Navíc nestačí uspokojit poptávku, a proto se přihlásil do Dne D. Když ale investoři začali pomalu zjišťovat, že má nedostatek spolupracovníků, 16% úrok v bance a půjčoval na lichvářské úroky, jeden po druhém od investice odstupovali. A to i přesto, že pan Pištec opakovaně tvrdil, že jeho vlastní prodejna prosperuje a daří se mu splácet své závazky. Nervózní projev a možná i vybité naslouchátko, jak se ukázalo po natáčení, zřejmě sehrály svou roli. Petr Pištec požadovanou částku nezískal a musel se se svým snem prozatím rozloučit.
    15:32
    Ruční pily
    Ruční pily
      Dalším podnikatelem byl František Blažíček, který přišel před investory s vlastní verzí ruční pily. Ta má jednomužnou a dvoumužnou variantu a pan Blažíček by chtěl každou z nich prodávat za 800 korun. V nové vzniklé firmě nabídl pětici investorů 800 000 korun za 10% podíl. Praktická ukázka řezání však moc dobře nedopadla a investory nepřesvědčila. Když pak pan Blažíček začal mluvit o využití pily jako posilovacího stroje, bylo to už na ně trochu moc. Dana Bérová to dokonce neváhala označit za kardinální pitomost. Pro Františka Blažíčka tak Den D skončil stejně jako pro mnoho dalších vynálezců – neúspěšně.
      17:55
      Skrytá síťka proti hmyzu
      Skrytá síťka proti hmyzu
        Svůj Den D si také vyzkoušel Erik Böthig se svým patentovaným nápadem skryté síťky proti hmyzu. Ta by se měla prodávat jako doplněk k tzv. Eurooknům. Na síťce v době prezentace Erik Böthig pracoval již dva roky, sériová výroba však připravena nebyla a na její rozjetí vynálezce požadoval 1 000 000. Za to nabídl 5% podíl na firmě a zisku. Nápad se již dvěma firmám zamlouvá a chtějí s Erikem Böthigem spolupracovat, při otázkách investorů se však ukázalo, že v obchodním byznysu moc zkušený není. Ivanovi Pilnému nedokázal odpovědět, proč má mít nově vzniklá firma hodnotu 20 milionů korun, Tomio Okamurovi, kolik m2 plánuje prodat za rok. Nerozplánovaná finanční rozvaha bez konkrétních čísel, chybějící byznys plán a neuvážený odhad hodnoty firmy tak zapříčinily, že i pro Erika Böthiga Den D předčasně skončil. A to i přesto, že skryté síťky označil Tomio Okamura jako za jeden z nejzajímavějších nápadů, které v soutěži viděl.
        28:41
        Krkouni
        Krkouni
          Posledními podnikateli v jedenáctém díle byli Martin Těšitel a Romana Andělová. Ti představili projekt Krkouni, sérii hraček a dalších výrobků s podobou dětských postaviček slona, kravičky a žirafy. Chtěli po investorech milion korun, nabízený podíl činil 30 % ve firmě Krkouni s.r.o. Investoři oceňovali nápaditost a fantazii Romany Andělové, hlavní autorky celého projektu, s Martinem Těšitelem to už bylo horší, společná konverzace mezi ním a investory nešla hladce. Nelíbilo se jim navíc, že z celkového milionu půjde celých 600 000 na platy podnikatelské dvojice. Zbylých 400 000 mělo přijít na rozšíření nabídky předmětů s krkouny. Ani již rozjetý a prosperující byznys nepřesvědčil o investici Danu Bérovou a Tomia Okamuru a ze soutěže záhy odstoupili. Naopak Ivana Pilného od začátku projekt velmi zajímal a i přes horší prezentaci a nedostatečné vysvětlení byznys plánu udělal první nabídku na 500 000 za 20 procent. Ondřej Bartoš a Marta Nováková však byli zdrženlivější. Pravá hra pak přišla až ve chvíli, kdy i Ondřej Bartoš odstoupil a Ivan Pilný musel přemluvit Martu Novákovou ke spolupráci. I u ní však převážila sympatie k žádající dvojici a připojila se se stejnou nabídkou k Ivanovi Pilnému. 1 000 000 za 40% podíl je sice o deset procent více, než původně Martin Těšitel a Romana Andělová zamýšleli, taková šance však nepřichází dvakrát a s nabídkou nakonec souhlasili. Den D pro ně skončil úspěšně, napodobí je někdo v posledním díle?
          Přehrát celé video
          Den D – I. řada - Epizoda 13/13
          ČT nemá práva pro internet
          Stopáž43 minut
          Další díl
          Epizoda 13/13

          Přehled dílů

           
          Omlouváme se, tento pořad momentálně nemá žádné přehratelné díly.

          Den D – I. řada na sociálních sítích

          Napište nám