Drama o síle lásky, kráse hudby a zhoubnosti vášně. Britský film, líčící skutečné osudy dvou výjimečně talentovaných sester.
Hrají: E. Watsonová, R. Griffithsová, J. Frain, D. Morrissey, Ch. Dance, C. Imrieová a další. Režie Anand Tucker

Film, natočený podle knihy Hilary a Pierse du Préových „Génius v rodině“ vydané v Británii v r. 1997, líčí osudy hudebně mimořádně nadaných sester, z nichž mladší, Jacqueline, se stala světoznámou violoncellistkou a jednou z nejvýznamnějších britských sólových umělkyň dvacátého století. Narodila se v r. 1945. Od dětství získávala v nejrůznějších soutěžích jednu cenu za druhou. K jejím učitelům patřili Pablo Casals, (který jí věnoval vzácný nástroj, jenž ji doprovázel celý další život) a Mstislav Rostropovič. Její mimořádnou hudební dráhu ukončila v roce 1973 roztroušená skleróza, které Jackie v r. 1987 ve věku pouhých dvaačtyřiceti let podlehla.

Snímek je hraným debutem známého dokumentaristy Ananda Tuckera.

S nebývalou upřímností zachycuje nejednoznačný a mnohovrstevnatý vztah obou sester, od dětství až do Jacquelininy předčasné smrti.

Kromě vynikajících hereckých výkonů (jak E. Watsonová tak R. Griffithsová byly za své role nominovány na Oscara) je rovněž plný nádherné hudby. Mimo jiné v něm zazní i legendární nahrávka violoncellového koncertu e moll Edwarda Elgara, kterou Jaqueline du Pré pořídila v r. 1965 za doprovodu Londýnského symfonického orchestru pod taktovkou Sira Johna Barbirolliho pro firmu EMI.

Představitelka Jackie Emily Watsonová (nar. 1967 v Londýně) vystudovala literaturu. Několik let pak působila pouze na jevišti (byla mj. i členkou Královské shakespearovské společnosti). Hned její první filmová role (Bess z von Trierova filmového podobenství Prolomit vlny) jí vynesla řadu mezinárodních ocenění. Z jejích dalších významných filmů uveďme např. Boxera či Andělin popel…

Rachel Griffithsovou známe z řady filmových i tv rolí – např. Muriel se vdává, Mít a udržet si, Děti revoluce, Svatba mého nejlepšího přítele…

Hrají: E. Watsonová, R. Griffithsová, J. Frain, D. Morrissey, Ch. Dance, C. Imrieová a další. Režie Anand Tucker

Napište nám