Velký milostný příběh dvou osvícených bytostí, jejichž činy byly oceněny svatořečením. Italský film (2007). Hrají: E. Bassi, M. Petruoloová, G. Cirilli, L. Buzzanca, F. Bucci a další. Režie Fabrizio Costa

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Na konci dvanáctého století se ve městě Assisi v samém středu Apeninského poloostrova narodil Giovanni Battista Bernardone, později známý jako svatý František z Assisi. Narodil se do bohaté rodiny obchodníka s látkami a jako dospívající mladík rozhodně nechyběl u žádné taškařice. Psal básně, dokonce byl i trubadúrem a toužil se stát slavným rytířem. V době zmítané občanskou válkou bylo rytířské řemeslo obzvlášť ceněno. On se však nakonec vzdal všeho, dobrovolně přijal život nejchudších z nejchudších a založil Řád menších bratří, známých podle svého zakladatele jako františkáni. Co se stalo s rozverným mladíkem z bohaté rodiny a kdo byla Klára, okouzlující dívka z šlechtického rodu, která, podobně jako on, všechno opustila, aby následovala jeho příkladu? Dvojdílný italský film Klára a František v režii zkušeného italského režiséra Fabrizia Costy rekonstruuje nejznámější fakta i legendární momenty ze života obou světců a sleduje jejich nesnadnou životní pouť, cestu k osvícení i naplnění jejich poslání.

Film byl inspirován dvěma významnými studiemi života sv. Františka – „Francesco d’Assisi“ (1917) profesora Franka Cardiniho a knihou „Svatý František, bratr všech a všeho. Portrét lidský a duchovní“ (2007). Role Františka se ujal známý italský herec Ettore Bassi a mladičkou Kláru ztvárnila s okouzlujícím půvabem sotva osmnáctiletá herečka Maria Petruoloová.

Originální názevClaire & Francis
Stopáž97 minut
Rok výroby 2007
 ST
ŽánrFilm