Jiřina Bohdalová v roli svérázné advokátky na penzi, která se svým vnukem řeší nejeden spletitý kriminální případ. Tentokrát se odebírá na krátký zasloužený odpočinek ke své sestře, z níž se ovšem vyklube dvojče s neuhasitelnou touhou zkusit si alespoň jednou dobrodružné pátrání své sestry… (2010). Dále hrají: V. Jílek, F. Němec, J. Štěpnička, F. Blažek, M. Etzler, J. Hofman, O. Brousek ml., Z. Maryška, K. Podzimková, J. Dvořák, B. Kodetová, V. Beneš, M. Hudečková, Z. Podhůrský, P. Rímský a další. Kamera P. Berkovič. Scénář a režie Z. Zelenka

Hlavní hrdinka sedmidílné série Zdeňka Zelenky Ach ty vraždy! Květa Kalendová přijíždí v tomto dílu na venkovský statek své sestry Stáni, kde si chce odpočinout od hrůz, které zažila na konci pátého dílu, kdy jí šlo o život. Sestry jsou jednobuněčná dvojčata, takže si jsou k nerozeznání podobná.
Temperamentní Stáňa se rozhodne odjet s poručíkem Kamilem do Prahy, aby mu pomohla dát do pořádku sestřinu vykradenou vilu (viz 5. díl), zatímco Květa zůstává na statku a hodlá se rekreovat.

Díky své slabosti pro hazardní hry se Stáňa v Praze dostane do prostředí, v němž je mylně považována za svoji sestru, tedy za doktorku Kalendovou, a je vyzvána, aby se dostavila na schůzku, kde jí bude sdělena důležitá informace o vrazích v nevyřešené kauze smrti jistého Felixe Burgeta, mediálně známého jako člověka, který byl zastřelen jen proto, že se chystal zveřejnit archiv s kompromitujícími informacemi na nejvyšší představitele vlády a policie (podobnost s kauzou Františka Mrázka není náhodná). Případ Burget je kauzou, které se před lety věnovala právě doktorka Kalendová.

Neznámého informátora však Stáňa najde v podzemní garáži mrtvého, pravdu o smrti Burgeta jí nestačil říct, někdo ho včas umlčel. Totéž se později opakuje ještě ve dvou případech, v nichž se Stáňa, stále považovaná za doktorku Kalendovou, má setkat s člověkem, který jí má sdělit tajemství smrti i ukrytého archivu významného politika Felixe Burgeta. Policejní rada i jeho vyšetřovací tým narazí při pátrání po pachatelích těchto vražd na záznamy skrytých kamer, na nichž je opakovaně a nezpochybnitelně zachycena doktorka Kalendová, a jsou tímto faktem zcela šokováni.

Pouze Kamil začíná cosi tušit… Stáňa, ve snaze ušetřit sestru nových rozčílení, hraje svoji roli bravůrně až do samotného konce. Dokonce pokračuje i ve chvíli, kdy už i na policii vědí o její skutečné identitě, a kdy se předčasně vrací Květa z venkova. Se Stáninou pomocí nakonec doktorka Kalendová, spolu s Kamilem a jeho týmem skutečně identifikují nejen pachatele těchto tří vražd, ale objeví i ukrytý archiv, plný citlivých, a pro řadu současných politiků nebezpečných informací. Při převozu tohoto důležitého archivu však dojde k přepadení policejní dodávky a archiv opět nenávratně mizí. Je tedy jasné, že jakési neznámé kruhy stále v pozadí tahají za nitky a dbají, aby informace z archivu Felixe Burgeta (neboli Mrázka) nikdy nespatřily světlo světa…

Bude tedy někdy archiv s kompromitujícími materiály na nejrůznější politiky nalezen a kauza zastřelení Felixe Burgeta objasněna?
Na základě svých zkušeností tomu už nevěří ani Kalendová, ani poručík Kalenda…

Stopáž94 minut
Rok výroby 2012
 D ST AD HD
ŽánrSeriál