Retro

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Hospody v ČSSR zdaleka nebyly jen místem, kde se pilo pivo. Potkávali se tam lidé ze všech sociálních vrstev, domlouvali si melouchy nebo uzavírali obchody.

RetroJít na pivo patřilo, a stále patří, mezi častý způsob trávení volného času. Jenomže v socialistickém Československu se hospody staly zvláštní institucí, kde zdaleka nešlo jen o pivo. Potkávali se tam totiž lidé ze všech sociálních vrstev – komunisté, kteří dělali kariéru, i ti, kterým komunistický režim postup naopak zatrhl. Navíc, stěží se dal jinde domluvit schopný řemeslník nebo jen tak se poptat, jak by se děti mohly dostat na střední nebo vysokou školu. A významnou roli hrál samozřejmě vrchní, na kterého si všichni stěžovali, že nečistí trubky a nalévá pod míru. Jak fungovaly hospody v ČSSR? Jaké triky ovládal vrchní? A liší se tehdejší pivo od toho dnešního?

Stýská se vám po klasických hospodách IV. cenové kategorie?

81 % Ano, možná nebyly nejčistší, ale vládla tam dobrá atmosféra. 15 % Ne, je dobře, že už takových podniků není tolik jako před lety. 4 % Nevím, do hospod a podobných podniků moc nechodím

Přehrát video

Stopáž: 26 minut – Rok výroby: 2008 – P  ST
Žánr: Magazín
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Nejbližší díly ve vysílání
Související pořady