Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Prezidentův zdravotní stav

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o tom, zda by měla veřejnost mít právo znát zdravotní stav prezidenta. Diskutovat budou: Pavel Fischer – předseda senát. Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost (nez.), Jaroslav Foldyna – poslanec SPD, Džamila Stehlíková – psychiatryně, Lubomír Nečas – bývalý lékař prezidenta Zemana, Ivan Vyskočil – herec, prezident Zeman mu udělil Státní vyznamenání, Jan Petr – důchodce a satirik z obce Pchery části Theodor, a další.

Dlouhodobě jsme byli svědky různých veřejných vyjádření, že prezident Miloš Zeman je vážně nemocen a že ani politici, ani občané nejsou o jeho skutečném zdravotním stavu hradní kanceláří pravdivě informováni. Situace dospěla do stavu, kdy byl pan prezident ve vážném stavu převezen do Ústřední vojenské nemocnice na jednotku intenzivní péče a veřejnost opět ujišťována, že mu zde chutná a je mu dobře. Poslanci a senátoři nemají přímo zákonem daný způsob, jak ověřit, jestli je prezident schopen vykonávat funkci. Pravdu však vynesla na povrch zpráva konzilia lékařů z ÚVN – prezident Zeman za současné situace není schopen ze zdravotních důvodů vykonávat jakékoliv pracovní povinnosti, jeho dlouhodobá prognóza je hodnocena jako krajně nejistá a návrat do funkce málo pravděpodobný.

Měla by veřejnost mít právo na informace o zdraví prezidenta? Pokud jde o hradní kancelář – je Miloš Zeman v dobrých rukou? Má prezident nyní i dlouhodobě přehled, zda pracuje jeho Kancelář prezidenta republiky správně? Zneužívá se prezidentův zdravotní stav k politickému boji? Měly by být prezidentovi odebrány pravomoci podle článku 66 Ústavy?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2021
 L HD