Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Roste počet dětí, které žádají změnu pohlaví

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o poruchách pohlavní identity. Diskutovat budou: Petr Weiss – klinický psycholog, předseda Sexuologické společnosti ČLS JEP, Jaroslav Zvěřina – sexuolog a psychiatr, Hana Imlaufová – speciální pedagožka, rodinná poradkyně a psychoterapeutka, Jan Balík – generální sekretář pražské arcidiecéze, Kryštof Stupka – queer aktivista, Ashley Hirsch – trans dívka, a další.

Do ordinací sexuologů přichází stále více dětí s poruchou pohlavní identity. Neztotožňují se se svým biologickým pohlavím – chlapci se cítí jako dívky a naopak. Puberta je období, kdy dochází k uvědomění si sebe samého a vlastního těla. Dítě najde odvahu a rozhodne se svěřit sexuologovi nejčastěji kolem dvanácti až šestnácti let. Hormony mají velký vliv nejen na výkyvy nálad, emotivitu, ale samozřejmě i na sexualitu a pohlavní identitu.

Proč přibývá mladistvých, kteří si mění svoje pohlaví? Stovky sexuálních identit – je to pokrok? Chová se veřejnost k sexuálním identitám tolerantně? Může mít žena penis? Má být dítě od narození vychováváno jako TO a ne jako ON nebo ONA? Je v pořádku, aby se dítě rozhodovalo, jaké bude mít pohlaví v dospělosti? Měly by se děti učit, že si svou pohlavní identitu můžou vybrat samy? Kdy? Jak? Nakolik je jisté, že až dítě dospěje, bude se svou volbou spokojeno? Kdy a jak by měl rodič reagovat na fakt, že jeho dítě nesouzní se svým biologickým pohlavím?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2021
 L HD