Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Situace ve školství

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o situaci ve školství. Diskutovat budou: Kateřina Valachová – exministryně školství, ČSSD, Václav Klaus ml. – poslanec, Petr Widimský – kardiolog a děkan 3. LF UK, Václava Masáková – dětská psycholožka, Jan Tománek – režisér a spoluautor petice Vraťme děti do škol, a další.

Bezmála rok probíhá na našich školách omezená výuka. Nařízený odstup v rámci výuky, ale také omezení kontaktů, se začíná projevovat na vědomostech i psychickém zdraví školáků. Podle průzkumu přibylo o 30% stížností na psychické obtíže. A přibývá i hospitalizovaných. Hodiny strávené u počítačů způsobují zhoršení koncentrace, paměti i poruchy spánku. Podle některých pedagogů stále chybí jasná metodika ze strany ministerstva. Tíže odpovědnosti, tak leží na jednotlivých školách a učitelích. Na zvýšený tlak na děti si stěžují i rodiče.

Odborníci varují, že dochází k degradaci školství a obávají se trvalých následků. Ztrácí současným způsobem výuky školáci znalosti i motivaci ke vzdělávání? Způsobuje distanční výuka nárůst psychicky labilních jedinců? Dochází k degradaci školství? Nebo krizová situace jen odkryla již existující problémy a urychlila rozklad? A pomůže zastavit řítící se katastrofu rychlý návrat do škol?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2021
 L HD