Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Zvýšení mezd

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o zvýšení mezd a nezaměstnanosti. Diskutovat budou: Jana Maláčová – ministryně práce a sociálních věcí (ČSSD), Radim Fiala – místopředseda SPD, Josef Středula – předseda Českomoravských odborových svazů, Lukáš Kovanda – ekonom, hlavní ekonom Trinity Bank, Marcela Seidlová – nezaměstnaná kuchařka ze Štěchovic, Jakub Olbert – podnikatel, majitel restaurace Šeberák.

Od ledna 2021 došlo ke zvýšení minimální mzdy a zaručených mezd. Daňový balíček od začátku letošního roku nahradil superhrubou mzdu zdaněním příjmů fyzických osob sazbami 15 a 23 procent, zvýšil roční daňovou slevu na poplatníka o 3000 korun, například zavedl i stravenkový paušál. Zástupci politických stran, které přijetí daňového balíčku podpořily, hovoří o tom, že přinese zvýšení mezd a platů milionům zaměstnanců a místo pomalého a nejistého zotavení z krize, zajistí brzký návrat do normálu. Nezaměstnanost je na svém 3,5letém maximu. Státní program podpory zaměstnanosti Antivirus drží při životě desetitisíce pracovních míst, ale co se s nimi stane po skončení podpory?

Nastartuje daňová revoluce ekonomický růst? Odpovídá současné hospodářské situaci zvýšení minimální mzdy o 600 Kč na 15 200 Kč? Kdo na daňové revoluci vydělá a komu se zvýší mzdy? Nebudou zaměstnavatelé mzdy naopak snižovat, jak již plánuje vedení Českých drah? Jak vzroste nezaměstnanost? Budete mít letos opravdu více peněz v kapse?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2021
 L HD