Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Organizovaný zločin v českém fotbalu

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o otřesných zkušenostech fotbalistů a funkcionářů. Diskutovat budou: Ladislav Vízek – držitel zlaté olympijské medaile (1980) a bronzové medaile z ME (1980), Rudolf Řepka – bývalý generální sekretář FAČR, nyní člen Disciplinární komise UEFA, Petr Špaček – čestný předseda fotbalistů TJ Sokol Živanice, Marek Műller – Fotbalový klub FC Zličín, Jaroslav Švejda – fotbalový fanoušek, Stanislav Hrabě – bývalý předseda Komise pro historii a statistiku FAČR.

V síti detektivů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) skončilo před měsícem celkem dvacet osob. Skupinu okolo II. místopředsedy Fotbalové asociace ČR Romana Berbra sledovali detektivové téměř dva roky. Vedle podezření z ovlivňování výsledků zápasů 2. a 3. fotbalové ligy policie stíhá čtyři z nich také kvůli údajné defraudaci peněz plzeňského krajského fotbalového svazu. Až statisícové úplatky, ale i sliby kariérního postupu – nebo naopak hrozby „sešupu“. V „cinklých“ utkáních padaly předem určené počty gólů, za remízu se úplatky musely vracet. Tak měla podle vyšetřovatelů řádit organizovaná skupina kolem Romana Berbra, když ovlivňovala zápasy.

Proč se v českém fotbalu daří šíbrům a kmotrům? Proč je problém pískat rovinu – spravedlivě? Má fotbal šanci být fair play? Jak by měl probíhat proces výběru a schvalování vedení Fotbalové asociace ČR a jak ve skutečnosti probíhal? Jsou za ovlivňováním výsledků zmanipulované sázky? Jak pomoci fotbalu z morálního bahna?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2020
 L HD