Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Státní pomoc podnikatelům a umělcům

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o programech na pomoc podnikatelům a umělcům. Diskutovat budou: Karel Havlíček – místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy, Radomil Bábek – předseda Asociace podnikatelů a manažerů, Luboš Kastner – restauratér a garant projektu Moje restaurace, Jiří Janeček – podnikatel, provozuje 3 hotely, 2 restaurace a 2 pivovary, Petr Blažek – hudební manažer, předseda Music Managers Forum, Jiří Bláha – herec a hudebník, a další.

Podnikatelé, kterým vláda v boji proti koronaviru nařídila zavření nebo omezení činnosti, budou moci žádat o pomoc z podpůrných programů pro různá odvětví čerstvě vyhlášených vládou. Po zkušenostech s poskytováním pomoci podnikatelům, OSVČ a dohodářům během první vlny nákazy na jaře, se objevuje kritika především komplikovaného prokazování nároků a dlouhého čekání na finanční pomoc. Ozývají se též skupiny podnikatelů, na které podmínky pomoci v 1. vlně nepamatovaly.

Jsou finanční kompenzace pro podnikatele a umělce dostatečné nebo z nich řada zkrachuje a zaměstnanci skončí na dlažbě? Přichází pomoc podnikatelům rychle a jednoduše? Které z vládních opatření pro zmírnění ekonomických dopadů podnikatelům nejvíce pomohlo a se kterým jsou nejméně spokojeni? Pamatovalo se nyní již na všechny sektory a skupiny podnikatelů, na které tvrdě dopadla restriktivní opatření?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2020
 L HD