Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Jak se podepisuje epidemie na psychice a vztazích?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o vlivu Covidu-19 na naše vztahy. Diskutovat budou: Martin Hollý – ředitel Psychiatrické nemocnice Bohnice, Laura Janáčková – sexuoložka, ředitelka Institutu partnerských vztahů, Jeroným Klimeš – psycholog, Václav Mertin – dětský psycholog, Karel Nešpor – psychiatr, Jan Beer – sociální pracovník OSPOD, a další.

Během první vlny koronaviru jsme ztratili sociální život. Tísňové linky měly napilno. O letních prázdninách Rada vlády pro duševní zdraví potvrdila vliv epidemie na nárůst duševních onemocnění, k veřejnosti se postupně dostávají alarmující zprávy o dramatickém růstu počtu případů deprese a úzkostí. Jakým nebezpečím je vystaveno naše duševní zdraví a mezilidské vztahy v době pandemie? Jak se chránit?

Posiluje nejistá situace kvalitu mezilidských vztahů nebo je zhoršuje? Jak se napětí v rodinách podepisuje na dětech? Přibývají nebo ubývají v době epidemie vztahy, které jsou kvalitní? Můžou sociální sítě nahradit úspěšně vztahy? Kvůli strachu z koronaviru se na Linku bezpečí obrací stále více dětí. Komunikují s nimi rodiče či škola správně? Jak si počínat?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2020
 L HD