Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Přinese vakcína na covid řešení?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o očkování na covid-19 a chřipku. Diskutovat budou: Alena Šteflová – náměstkyně ministra zdravotnictví, Karel Drbal – imunolog, katedra buněčné biologie Přírodovědecké fakulty UK, Vít Mareček – praktický a pohotovostní lékař, Jiří Beran – vakcinolog, ředitel Centra očkování a cestovní medicíny, Václav Hrabák – homeopat, předseda spolku Poočkování , Petr Kraus – invalidní důchodce, a další.

Téměř současně s informacemi o šířící se nákaze covid-19 ve světě, se objevily také zprávy o hledání účinných medikamentů i hledání a vývoji očkovací látky, která by preventivně před onemocněním ochránila. S přibývajícím počtem nakažených a především s počtem úmrtí spojovaných s koronavirem, se naděje na vyřešení epidemie upíná k vakcíně. Je specifikována jako světlo na konci tunelu a několik laboratoří již prezentovalo svůj vývoj jako úspěšný. Snaha o vyvinutí vakcíny, pod záštitou Ministerstva zdravotnictví, probíhá také v Česku. Obavy ze zvyšujícího počtu nakažených sílí také z důvodu chřipkové epidemie, která se v podzimních a hlavně zimních měsících pravidelně opakuje.

Optimistické výhledy na rychle vyvinutou vakcínu ale zpochybňuje mnoho otazníků, týkajících se bezpečnosti, účinnosti, ale i smysluplnosti. Je vyvíjená vakcína světlem na konci tunelu? Nebo jsou i jiné možnosti, jak onemocnění koronavirem zvládnout? Přinese očekávané řešení? Je reálné, že bude také bezpečná? Je smysluplná, když mnoho nakažených o nemoci ani neví? Může snížit riziko onemocnění koronavirem očkování proti chřipce? A mělo by být očkování proti covid-19 i proti chřipce povinné?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2020
 L HD