Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Jak zhubnout kila přibraná za nouzového stavu?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o tom, která dieta je zaručená a neublíží zdraví. Diskutovat budou: Štěpán Svačina – vedoucí Obezitologického centra VFN a předseda České lékařské společnosti JEP, Ludmila Bendová – zakladatelka 1. školy tradiční čínské medicíny, lékařka – internistka, Markéta Martínková – biochemička, Přírodovědecká fakulta UK, Jitka Herlesová – psycholožka a psychoterapeutka, Česká obezitologická společnost, Tomáš Magnusek – režisér z Náchoda, zhubl 67 kg, Lubomír Dvořák – důchodce makrobiotik z Pardubic, a další.

Nouzový stav trvající 66 dní poznamenal mnohým Čechům pohybové aktivity a návyky, nevyjímaje ty sportovní. Ze dne na den část obyvatelstva přestala docházet na pracoviště, sportovci i nadšenci nemohli do posiloven ani na tréninky. Podle průzkumu, který realizovala Česká obec sokolská ve spolupráci s výzkumnou agenturou STEM/MARK, téměř polovina dotázaných přiznala, že měla po vyhlášení nouzového stavu méně pohybu než před ním. Třetina pak navíc přiznala zhoršenou tělesnou kondici, 40 % lidí dokonce přibralo na váze a každý dvacátý ztloustl o více než 5 kilogramů.

Která dieta je zaručená a neublíží zdraví? Jak se starat o svoji kondici a o svůj jídelníček v době epidemie? S jakými problémy se lékaři u obézních pacientů setkávají nejčastěji? Jsou propagované diety na hubnutí bez zdravotního rizika? Do jaké míry přispívá obezita k těžkému průběhu Covid-19? Jak rychle zhubnout do plavek?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2020
 L HD