Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Dopady epidemie na cestovní ruch

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o dopadech epidemie na subjekty v cestovním ruchu. Diskutovat budou: Karel Havlíček – místopředseda vlády ČR, Jan Papež – místopředseda ACK ČR, Jan Herget – ředitel CzechTourism, a další.

Cestovní ruch patří k nejvíce zasaženým odvětvím opatřeními proti šíření nákazy koronavirem. Podnikatelé a živnostníci museli omezit své provozy a činnosti ještě pře vyhlášením nouzového stavu. V nejbližších měsících plnou obnovu ovlivňuje rychlost otevírání hranic, ale také ochota lidí cestovat a v neposlední řadě i utrácet. Vláda představila tzv. semafor zemí, do kterých se dá již nyní cestovat bez omezení, až po ty rizikové. A v pondělí také plán na sanaci cestovního ruchu.

Vládní balíčky a programy na oživení a obnovu tohoto odvětví, které jsou připraveny nebo již fungují, mnozí považují za nedostatečné a obávají se, že zkrachují či přijdou o práci. Nejistot je totiž stále ještě mnoho. Je vaše letošní dovolená v ohrožení? Obáváte se, že cestování i rekreační pobyty v tuzemsku podraží? Je pobyt v luxusním hotelu v Česku lákavou náhradou za rekreaci u moře? Jste spokojeni s jednáním cestovek, dopravců a dalších subjektů v turistice, nebo máte výhrady? A vzpamatuje se náš cestovní ruch z koronavirových ran?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2020
 L HD