Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Ochrání nás chytrá karanténa a jsou omezení kvůli koronaviru již přehnaná či nedostatečná?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o problémech života v pandemii. Diskutovat budou: Roman Prymula – náměstek ministra zdravotnictví a vedoucí projektu chytré karantény, Olga Richterová – místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku PS a České pirátské strany, Zdeněk Hostomský – ředitel Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, Karel Drbal – imunolog, Přírodovědecká fakulta UK, Vlastimil Sehnal – podnikatel, Tomáš Alexander Pásek – bankovní úředník, a další.

S ohledem na příznivou epidemiologickou situaci vláda od konce dubna postupně uvolňuje opatření, kterými od března omezila volný pohyb a cestování, sdružování, podnikání, kulturu, sport, školní výuku a další aktivity. Jako hlavní nástroj ochrany našeho zdraví spustil 1. května stát takzvanou chytrou karanténu. Omezení a přísná hygienická pravidla však mají platit i během další vlny rozvolňování přijatých opatření, která je plánovaná od 25. května. Například budou do škol moci vyrazit žáci 1. stupně, hromadné akce ve vnitřních i venkovních prostorech budou možné s účastí maximálně 300 osob, obnoví se možnost návštěv v sociálních a zdravotnických lůžkových zařízeních a také provoz stravovacích služeb, hotelů, kempů, taxislužby, zpřístupní se vnitřní prostory hradů, zámků, zoologických a botanických zahrad.

Ochrání nás před koronavirem chytrá karanténa? Přijde druhá vlna onemocnění nebo je virus na ústupu? Jsou opatření proti COVID-19 již přehnaná nebo nedostatečná? Proč, na rozdíl od zahraničí, u nás vědecká veřejnost nedostává od státních institucí v zabezpečené podobě data o koronaviru? Bylo by i teď promořování nebezpečné?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2020
 L HD