Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Pomáhá stát živnostníkům a podnikatelům efektivně a spravedlivě?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o dopadech Covid-19 v sociální oblasti. Diskutovat budou: Karel Havlíček – místopředseda vlády ČR, ministr dopravy, průmyslu a obchodu (ANO), Jan Skopeček – místopředseda poslaneckého klubu ODS, Irena Bartoňová Pálková – viceprezidentka Hospodářské komory ČR, Libor Musil – předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Karel Helan – živnostník z Libeře, Zdeněk Pohlreich – šéfkuchař, majitel 3 restaurací se 105 zaměstnanci.

Dobrou zprávou posledních hodin jistě je, že šíření nákazy Covid -19 se podle statistik daří díky přijatým opatřením držet pod kontrolou. Sněmovna projednala a schválila všechna vládních opatření, která cílí na řešení koronavirové krize v Česku. Návrhy kromě jiného zahrnovaly úlevy v nájmech pro firmy, širší možnosti pro ČNB, změny v exekucích a insolvencích, poukazy pro cestovní kanceláře, „pětadvacítku“ pro OSVČ, úvěry i změny ve vyplácení dávek nebo ochranu pro nájemníky.

Pomáhá stát podnikatelům a živnostníkům efektivně a spravedlivě? Které klíčové problémy je třeba nyní řešit jako první? Měly by být podnikatelům a živnostníkům nahrazeny ztráty způsobené nařízenými opatřeními? Začnou firmy krachovat a propouštět? Vzniká již plán na obnovu ekonomiky nebo se bude obnovovat za pochodu? Jak pandemie naši ekonomiku promění?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2020
 L HD