Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Měla by se uvolnit karanténa?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o uvolňování přísných opatření. Diskutovat budou: Adam Vojtěch – ministr zdravotnictví, ANO, Tomáš Zima – rektor Univerzity Karlovy, Jaroslav Svoboda – imunolog, Roman Chlíbek – epidemiolog, člen Klinické skupiny Covid-19, a další.

Před týdnem požádala vláda o prodloužení nouzového stavu. Se 30 dny ale většina poslanců nesouhlasila, nakonec byl odsouhlasen kompromis trvání do konce dubna. Přesto se před Velikonocemi znovuotevřely některé provozovny a obchody. Vláda také povolila individuální venkovní sportování. Avizuje i další postupná uvolnění. Hovoří se o chytré karanténě, kterou se zatím nepovedlo zprovoznit i o tzv. promoření obyvatel k získání přirozené imunity v populaci. S tím ale někteří odborníci nesouhlasí a považují ho za příliš rizikové. Chybí zatím také informace o konkrétním vládním plánu pro nejbližší budoucnost.

Měla by se již uvolnit přísná omezení kvůli koronaviru? Anebo byste spíše podpořili pokračování restrikcí? Je promoření obyvatel správná cesta? Anebo je obezřetnost na místě? Obáváte se nenapravitelné devastace společnosti kvůli tvrdým opatřením? A je na čase vědět konkrétně, co nás v nejbližší budoucnosti čeká? Nebo jsou jakékoliv plány stále ještě předčasné?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2020
 L HD