Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Jste pro použití zbraně proti vetřelci?

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o návrhu na ochranu obydlí se zbraní. Diskutovat budou: Zdeněk Hraba – senátor, STAN, Jiří Dienstbier – senátor, ČSSD, Džamila Stehlíková – psychiatryně, Petra Pecková – starostka Mnichovic, a další.

V Česku vzrostl počet trestných činů. K nejčastějším patří úmyslné ublížení na zdraví a největší procento přes 51%, se týká majetkové trestné činnosti. Měsíce trápí okrajové obce Prahy zloději, kteří vykrádají rodinné domy. I přes místní opatření, vykradených domů stále přibývá. Podle zastupitelů obcí je na vině závažný podstav policistů.

V senátu vznikl návrh na změnu trestního zákona, na posílení práva bránit svůj dům se zbraní v ruce. Ne všichni jsou ale pro, zaznívá mimo jiné obava ze zneužití. Je podle vás stávající zákon dostačující, nebo si myslíte, že chrání spíše zločince? Podporujete beztrestné použití zbraně proti vetřelci u vás doma nebo máte obavy ze zneužití? Nebudou si pak sousedé, manželé nebo příbuzní vyřizovat své účty jako na divokém západě? Nepřibude zabitých či těžce raněných v důsledku omylu? Máte mít právo chránit se jako v Americe či na Slovensku? Nebo je to nebezpečné a současný zákon umožňuje se dostatečně bránit v případě napadení?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2020
 L HD